Gdańsk: sobota, 31 października 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Oj Górnik, Górnik Buzała bramkę znowu zdobędzie

18 października 2008

Przed rokiem bramki Pawła Buzały sprawiły, że Lechia wyeliminowała Górnika Zabrze z Pucharu Polski. Czy możemy liczyć na powtórkę w niedzielę?
- Jesteśmy bardzo zmobilizowani przed tym meczem, ponieważ potrzebujemy tego zwycięstwa. Rozpoczynamy teraz serię ciężkich spotkań z czołówką dlatego nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów przed własną publicznością z Górnikiem - powiedział Paweł Buzała.

- Na boisku musimy tworzyć kolektyw, nie pozwolić aby zespół z Zabrza narzucił nam swój styl gry. Nie możemy patrzeć na rywala tylko skoncentrować się na swojej grze. Na pewno zawodnicy dostali dodatkowy bodziec i będą bardzo zmobilizowani. Na pewno ich silną stroną są dobrzy napastnicy i szybcy skrzydłowi. Nie możemy się ich bać, ponieważ są to tacy sami ludzie jak my - nie ukrywa Buzała.

W ostatnim pojedynku pomiędzy Lechią a Górnikiem górą byli Biało-Zieloni, którzy w rozgrywkach Pucharu Polski pokonali po rzutach karnych Górnik i wyeliminowali ich z tych rozgrywek, co było sporą niespodzianką. Dwa gole w tym meczu strzelił Paweł Buzała.

- Było to moje przełomowe spotkanie dla mnie, ponieważ od tego momentu rozpoczęła się moja dobra passa w Lechii. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć gola w niedzielę. Jednak nie jest ważne kto strzeli, naszym celem jest wygrana i z tego również będę się bardzo cieszył - wyjaśnia napastnik Lechii.

Ostatnio gdańszczanie przegrali trzy mecze w Pucharze Ekstraklasy oraz Pucharze Polski.

- Myślę, że te porażki nie będą miały wpływu na naszą postawę w tym spotkaniu. Były to spotkania pucharowe, ale priorytetem jest dla nas liga. Zarówno rozgrywki ligowe jak i pucharowe rządzą się swoimi prawami i każde spotkanie jest inne - wyjaśnia były napastnik Lecha Poznań.
(pd / lechia.gda.pl) 18 października 2008, 20:01
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026