Gdańsk: sobota, 4 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

I. Djurdjević: Kibice Lechii są bardzo fajni

9 listopada 2008

- Zagraliśmy dzisiaj przede wszystkim bardzo mądrze - powiedział lechia.gda.pl Ivan Djurdjević obrońca Lecha, którego zespół ograł Lechię 3:0.
- Czekaliśmy na zespół Lechii, gdyż wiedzieliśmy, że rywale ruszą od razu do ataku. Zwłaszcza, że grali u siebie i przed takimi kibicami. Notabene fani Lechii są bardzo fajni, zrobili niesamowitą atmosferę. Lech dobrze bronił od początku swojej bramki, a pod koniec pierwszej połowy udało się strzelić pierwszego, bardzo ważnego gola. Już w drugiej części okazało się, że udało nam się trafić jeszcze dwukrotnie.

Trener Franciszek Smuda twierdzi, że jego zespołowi szkodą przerwy w lidze, np. na mecze reprezentacyjne, a jego podopieczni lepsze wyniki odnotowują grając co trzy dni. - Czy służy nam granie co trzy dni? Wydaje mi się, że po prostu udało nam się złapać właściwy rytm. Mamy teraz przed sobą bardzo ciężkie spotkanie z Polonią w Bytomiu. Rywale pokonali w tej kolejce Legię, więc widać, że dziś nie ma już łatwych spotkań i słabych zespołów. Jednak Lech idzie dalej, po kolejne trzy punkty.

- Jeśli chodzi o sytuację, w której otrzymałem czerwoną kartkę, to w takiej sytuacji, kiedy napastnik rywala wychodzi sam na sam, nie kalkuluję. Wolę zaryzykować otrzymanie żółtej lub czerwonej kartki, niż pozwolić przeciwnikowi zdobyć bramkę. Oczywiście nieraz przez to osłabiam swoją drużynę, ale w tym momencie, kiedy prowadziliśmy 2-0, wydawało mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie faul. Gdyby Kowalczyk strzelił kontaktową bramkę, to ciężko byłoby nam utrzymać wynik przy tej atmosferze. W dziesiątkę bardzo skutecznie udało nam się bronić wyniku.

- Czy drugi raz w takiej sytuacji zachowałbym się tak samo? Zawsze robię wszystko, aby mój zespół wygrał mecz. Jeśli muszę otrzymać czerwoną kartkę, to trudno. Ważne tylko, aby przy tej okazji nie zrobić rywalowi kontuzji - zakończył defensor Lecha.
(ks / lechia.gda.pl) 9 listopada 2008, 22:20
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023