Gdańsk: niedziela, 29 listopada 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Gra o spokojną zimę

22 listopada 2008

W niedzielę Lechia zmierzy się na własnym boisku z Piastem Gliwice. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego będą bardo chcieli wygrać to spotkanie aby powiększyć przewagę nad zespołami z dołu tabeli.
Po czternastu dotychczas rozegranych spotkaniach drużyna z Górnego Śląska zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Na punktowy bilans gliwiczan złożyły sie cztery zwycięstwa, dwa remisy oraz osiem porażek. Dotychczas piłkarze Piasta zdołali strzelić osiem bramek, tracąc czternaście.

O ile Piastowi w miarę wychodzą spotkania u siebie (trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki) to zdecydowanie gorzej radzi on sobie na wyjazdach. Z dotychczasowych osiem spotkań na obcym terenie gliwicki zespół odniósł tylko jedno zwycięstwo, jeden raz zremisował i przegrał aż sześciokrotnie. Najbliższego przeciwnika biało-zielonych nie należy jednak lekceważyć, gdyż jedyne wyjazdowe zwycięstwo podopieczni Marka Wleciałowskiego zdołali odnieść na bardzo ciężkim terenie we Wrocławiu.

W drużynie z Gliwic na próżno szukać wielkich indywidualności. W dotychczasowych spotkaniach ligowych żaden zawodnik z tego zespołu nie pokonał bramkarza rywali więcej niż raz. Do najbardziej znanych piłkarzy Piasta należą: Marcin Bojarski, Mariusz Muszalik, Marcin Folc, Paweł Gamla oraz Daniel Koczon.

W spotkaniu z Lechią z powodu kontuzji nie zagrają Lumir Sedlacek, Marcin Nowak, Marcin Adamek oraz Marcin Radzewicz, który nabawił się urazu w spotkaniu z Odrą Wodzisław.

Faworytem niedzielnego spotkania są jednak z pewnością gdańszczanie, którzy w spotkaniach przed własną publicznością wywalczyli aż trzynaście z siedemnastu zdobytych dotychczas punktów. Na ich korzyść przemawia także statystyka dotychczasowych spotkań rozegranych w Gdańsku przeciwko drużynie z Gliwic. Goście nie wygrali przy Traugutta ani razu. W dziesięciu dotychczasowych spotkaniach remisując trzy razy i aż siedem razy przegrywając.

W gdańskim zespole panują bojowe nastroje. W meczu z Piastem z powodu nadmiaru żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić Paweł Buzała. W dalszym ciągu kontuzjowany jest Paweł Pęczak.

Z powodu urazów pauzować będą również Maciej Kalkowski, Robert Hirsz i Frane Cacic. Po problemach zdrowotnych do zespołu powracają: Marcin Kaczmarek i Rafał Kosznik.

Niedzielne spotkanie wydaje się arcyważne dla obu drużyn. Warto przypomnieć, iż w poprzednim sezonie, gdy obie walczyły o awans do ekstraklasy w Gdańsku Biało-Zieloni wygrali 3:0. Bramki dla Lechii strzelili: Piotr Cetnarowicz, Artur Andruszczak i Paweł Pęczak.

W meczu rewanżowym w Gliwicach Piast zrewanżował się Lechii i wygrali 3:0 po bramkach Pawła Gamli, Piotra Prędoty oraz samobójczym trafieniu Łukasza Trałki.

Kibice z Gdańska nie mieliby nic przeciwko by ich piłkarze powtórzyli ten wynik w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 14.30. Arbitrem tego spotkania będzie Jarosław Żyro z Bydgoszczy. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Orange Sport.

Bartłomiej Pióro
(pd / lechia.gda.pl) 22 listopada 2008, 09:00
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.066