Gdańsk: niedziela, 24 stycznia 2021
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Paweł Piotrowski kandydatem do gry w Lechii

30 listopada 2008

W meczu z Legią w Młodej Ekstraklasie całe spotkanie w barwach Lechii zagrał wychowanek Biało-Zielonych Paweł Piotrowski. Swój debiut uwieńczył zdobyciem zwycięskiego gola.
Paweł Piotrowski kilka lat temu utalentowany junior gdańskiej Lechii stoi przed szansą ponownego powrotu na Traugutta. Mistrz Polski juniorów młodszych z 2004 r. debiut w seniorach Biało-Zielonych miał za kadencji trenera Jerzego Jastrzębowskiego.

Nie widząc możliwości gry w seniorach i licząc na dalszy rozwój, na namową Jacka Grembockiego, odszedł do Orła Trąbki Wielkie. Spędził tam trzy lata z półroczną przerwą na grę w Polonii Warszawa.

Jest szansa, że popularny "Loki" ponownie wróci do Lechii. Zawodnik, który w styczniu skończy 22 lata, obecnie jest na okres jednego miesiąca wypożyczony do gdańskiego klubu. Zdążył już zagrać w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy z Legią Warszawa i zdobył zwycięska bramkę.

Trzy lata temu zastanawialiśmy się czy Lechię stać na to, by machnąć ręką na Pawła Piotrowskiego?

Wywiad z Pawłem Piotrowskim: Moim idolem jest Kiełbasa

Miejmy nadzieję, że Paweł otrzyma szansę ponownej gry w Lechii i może okaże się lekiem na nieskuteczność gdańskiego ataku.


- Mecz z Legią był bardzo wyrównany. Nie brakowało w nim ostrej walki. Wszyscy zagraliśmy dobre zawody i wracamy w dobrych nastrojach do domu. Jestem zadowolony ze swojej gry bo strzeliłem gola i w ten sposób przypomniałem się trenerom jak i kibicom gdańskiej Lechii z czego bardzo się cieszę - powiedział dla naszego serwisu Paweł Piotrowski.

Paweł Piotrowski po strzelonej bramce Legii odbiera gratulacje.
fot. Mateusz Kostrzewa / legia.com

Czy występ w Warszawie przeciwko Legii sprawi, że napastnik ten grający ostatnio w zespole Orła Trąbki Wielkie zostanie na dłużej w Lechii?

- Jeżeli chodzi o występ z Legią to inicjatywa wyszła od mojego menedżera Roberta Sierpińskiego, który zaproponował mi abym zagrał, pokazał i przypomniał kibicom i szkoleniowcom gdańskiego klubu. Postanowiłem skorzystać z tej okazji. Po za tym mój klub czyli Orzeł Trąbki Wielkie nie miał nic przeciwko i dlatego wystąpiłem w Warszawie - wyjaśnia Piotrowski.

- Jestem wypożyczony do Lechii na miesiąc i miałem zagrać z Legią oraz za tydzień z ŁKS -em Łódź. Myślę, że od tego jak zaprezentuje się w tych spotkaniach zależeć będzie mój ewentualny powrót do Lechii. Decyzję w tej sprawie podejmą zapewne trenerzy i działacze gdańskiego klubu - mówi wychowanek Lechii.

W rundzie jesiennej Paweł Piotrowski rozegrał w barwach drużyny z Trąbek Wielkich jedenaście meczów strzelając w nich jedenaście goli. Pauzował w trzech spotkaniach za żółte i czerwone kartki.

- Oczywiście, że chciałbym zagrać w Lechii i jest to moje marzenie, ponieważ jestem wychowankiem tego klubu. Powróciłem tutaj po kilku latach nieobecności i mam nadzieję, że dzięki dobrej grze zostanę tutaj na dłużej - nie ukrywa Paweł.

- Ogólnie jestem zadowolony ze swojej jak i z dyspozycji całego zespołu z Trąbek Wielkich. Zajęliśmy w IV lidze drugie miejsce i uważam, że jest to dobry wynik - dodaje na koniec Piotrowski.

Profil Pawła Piotrowskiego
(pd / lechia.gda.pl) 30 listopada 2008, 10:11
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.050