Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Skreśleni przez Zielińskiego trenują z rezerwami

12 lutego 2009

5 piłkarzy Lechii, których nie widział w kadrze pierwszej drużyny trener Jacek Zieliński przebywa z kadrą rezerw na obozie przygotowawczym.
Prawdopodobnie rundę wiosenną spędzą na boiskach IV ligi.

Drużyna rezerw, prowadzona przez Marka Szutowicza, od 7 lutego przebywa na zgrupowanie w Niechorzu.

IV- ligowcy rozegrali już dwa sparingi. Przeciwnikami były drużyny występujące w IV lidze zachodniopomorskiej. Oba mecze Biało-Zieloni wygrali: 2:0 z Vinetą Wolin oraz 3:0 z Wybrzeżem Rewalskim. Skutecznością wykazał się Marcin Szałega, który zdobył w sumie 4 bramki.

- Cieszymy się z dobrych warunków socjalno-bytowych. Mamy do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią, halę sportową, siłownię oraz warunki do treningów biegowych. Troszeczkę nam przygotowania pokrzyżowała pogoda, od dwóch dni są opady śniegu oraz porywiste wiatry. Trenujemy dwa razy dziennie, odnowa biologiczna, posiłki i wypoczynek wypełniają nam resztę dnia - relacjonuje Marek Szutowicz.

- Jest z nami kilku seniorów, którzy nie znaleźli się w kadrze pierwszej drużyny: Piotr Cetnarowicz, Maciej Kalkowski, Krzysztof Brede, Frane Cacić oraz Marcin Szałega. Dla młodych zawodników jest możliwość podpatrzenia starszych, bardziej doświadczonych piłkarzy, którzy mimo, że to jest drużyna rezerw trenują z dużym zaangażowaniem i są wzorem dla młodzieży. Większość kadry zespołu stanowią zawodnicy rocznika 1990 i walczą o swoją przyszłość. Dzięki starszym kolegom nabierają rutyny i ogrania.

- Oprócz drużyny rezerw prowadzonej przeze mnie w tym samym ośrodku przebywa na zgrupowaniu kilka młodszych roczników Lechii. Można powiedzieć, że Niechorze podczas ferii zimowych jest biało-zielone. W poprzednim tygodniu formę szlifowała Młoda Ekstraklasa, a także inne grupy juniorskie.

- Zgrupowaniu kończymy w niedzielę 15 lutego meczem sparingowym z IV-ligową Spartą Gryfice. Następnie treningi i sparingi na miejscu w Gdańsku. Pierwszy mecz zaplanowany jest na 7 marca w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski. Przeciwnika jeszcze nie znamy.

Lechia II Gdańsk – Vineta Wolin 2:0
Szałęga (2)

Lechia: Tułowiecki - Sass, Barski (46’ Ławrywjaniec), Brede (46’ Cieszyński), Rąbczyk – Miłoszewski (46’ Grembocki), Kołodko (46’ Pajor), Cacić (46’ Arendt), Szałęga (46’ Wiśniewski) – Locman (46’ Szałęga), Dawidowski (46’ Mazik).

Lechia II Gdańsk – Wybrzeże Rewalskie 3:0
Szałęga (2), Kalkowski

Lechia:Tułowiecki – Sass, Barski (46’ Cieszyński), Brede, Rąbczyk – Miłoszewski (70’ Grembocki), Kalkowski (70’ Ławrywjaniec), Cacić (46’ Pajor), Kołodko, Szałęga (70’ Wiśniewski) – Cetnarowicz (70’ Locman).
(greg / lechia.gda.pl) 12 lutego 2009, 17:27
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.018