Gdańsk: czwartek, 17 stycznia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Sparing: Lechia - Zoria Ługańsk 0:0. Debiut Bąka

14 lutego 2009

W sparingowym spotkaniu rozegranym w Turcji Lechia Gdańsk zremisowała bezbramkowo z ósmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy - Zorią Ługańsk.
Był to trzeci mecz kontrolny rozegrany na zgrupowaniu w Turcji.

W pierwszej połowie na boisku niewiele się działo. Obie drużyny oddały po jednym strzale w światło bramki. Stało się tak, ponieważ obaj szkoleniowcy zdecydowali się ćwiczyć grę w defensywie.

- Już podczas porannego treningu lechiści ćwiczyli stałe fragmenty i właśnie grę w obronie – mówi dyrektor sportowy Radosław Michalski.

W drugiej połowie nastąpiło ożywienie w szeregach gdańszczan, którzy wypracowali sobie dwie 100% sytuacje do zdobycia gola. Najpierw z 11 metra strzelał Hubert Wołąkiewicz i ukraińską drużynę od utraty gola uratował stojący w bramce obrońca. Następnie piękną centrą do Macieja Rogalskiego popisał się Robert Hirsz. Niestety strzał skrzydłowego Lechii został w ostatnim momencie zablokowany.

- Jesteśmy zadowoleni – powiedział po spotkaniu trener Jacek Zieliński. – Drużyna wypełniła wszystkie przedmeczowe założenia. W trakcie całego spotkania popełniliśmy najwyżej jeden większy błąd. W kontekście zakładanego schematu gry, remis z ósmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy ujmy nam nie przynosi.

LECHIA GDAŃSK - ZORYA LUHANSK 0:0

Lechia: Kapsa - Pęczak, Manuszewski (46’ Mysona), Wołąkiewicz (80’ Hirsz), Cvirik – Kaczmarek (65’ Wiśniewski), Kasperkiewicz, Surma (46’ Bąk), Rogalski – Buzała (46’ Trafarski), Kowalczyk
(greg / lechia.pl) 14 lutego 2009, 18:02
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.058