Gdańsk: niedziela, 16 grudnia 2018

Cracovia - Lechia 3:1. Znów stałe fragmenty

14 marca 2009

Nie udała się wyprawa Biało-Zielonych pod Wawel. Lechia przegrała z Cracovią 1:3.
Arbitrem w tym meczu był Hubert Siejewicz z Białegostoku.

Po pierwszej połowie wynik był bezbramkowy. Żadna z drużyn nie stworzyła klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W Lechii najaktywniejszymi zawodnikami byli Marcin Kaczmarek i Maciej Kowalczyk.

Na drugą połowę Biało-Zieloni wyszli z jedną zmianą. Andrzeja Rybskiego zastąpił Piotr Trafarski.

Od 52 min. "Pasy" prowadziły 1:0, bramkę zdobył strzałem głową Bartosz Ślusarski.

Kilka minut później po rzucie rożnym, Cracovia zdobywa drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Pawlusińskiego Przemysław Kulig strzela gola.

W 73 min. Pawlusiński zdobywa trzecią bramkę dla krakowian i jest 3:0.

W 82 min. Łukasz Surma zdobywa honorową bramkę dla lechistów.

Cracovia mecz kończyła w "10". Czerwoną kartkę w doliczonym czasie otrzymał Łukasz Mierzejewski, który jako junior grał przy Traugutta.

Lechia bramki podobnie jak jesienią traciła po stałych fragmentach gry. Na zdobycie punktu na wyjeździe kibice Biało-Zielonych czekają od początku października czyli od zwycięskich derbów Trójmiasta.

CRACOVIA - LECHIA GDAŃSK 3:1 (0:0)
Ślusarski 52', Kulig 56', Pawlusiński 73' - Surma 82'

Cracovia: Cabaj - Kulig, Polczak, Tupalski, Szeliga - Pawlusiński, Kłus, Baran (79' Wasiluk), Nowak, Sasin (75' Mierzejewski) - Ślusarski.

Rezerwowi: Olszewski - Mierzejewski, Karwan, Wasiluk, Klich, Derbich, Misan.

Lechia: Kapsa - Kawa, K. Bąk, Cvirik, Mysona - Kaczmarek, Surma, Wołąkiewicz (77' Hirsz), Rogalski - Kowalczyk, Rybski (46' Trafarski).

Rezerwowi: Kubiński - Manuszewski, Buzała, Wiśniewski, Trafarski, Piątek, Hirsz.
(pd / lechia.gda.pl) 14 marca 2009, 11:19

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.