Gdańsk: czwartek, 21 marca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

T. Kafarski: Nie stoimy na straconej pozycji

17 kwietnia 2009

W sobotę przy Konwiktorskiej Lechia zagra z Polonią Warszawa. Czy podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego sprawią niespodziankę i pokonają wyżej notowanego rywala?
Spotkanie będzie wyjątkowe dla trenerów Polonii Bogusława Kaczmarka i Jacka Grembockiego. Pierwszy był trenerem Lechii, natomiast drugi to wychowanek i były zawodnik Biało-Zielonych. Po zwolnieniu Jacka Zielińskiego, "Gremboś" był jednym z kandydatów na pierwszego szkoleniowca Lechii.

Mecz będzie wyjątkowy również dla Łukasza Trałki, który jeszcze w rundzie jesiennej zdobywał gole dla zespołu z Gdańska. Z kolei w drużynie dowodzonej przez Tomasza Kafarskiego, gra wychowanek Polonii Krzysztof Bąk.

W poprzedniej kolejce „Czarne Koszule” wygrały 3:1 w Chorzowie z Ruchem. W tabeli zespół z Warszawy zajmuje czwarte miejsce i traci trzy punkty do lidera.

Lechiści zapewne będą musieli uważać na stałe fragmenty gry wykonywane przez Jarosława Lato i Radka Mynara. Groźny będzie również, zdobywca dziewięciu goli Filip Ivanovski. W sobotę z powodu kontuzji nie zagra Marek Sokołowski oraz przechodzący rehabilitację po kontuzji Jacek Kosmalski.

Z kolei gorsze nastroje panują w Lechii, ponieważ gdańszczanie przegrali w meczu 23. kolejki z GKS-em Bełchatów 1:2. Była to czwarta porażka, Biało-Zielonych w rundzie wiosennej, która sprawiła, że zajmują oni 14 miejsce w tabeli.

Jeżeli gdańszczanie zagrają tak ambitnie i walecznie jak z Bełchatowem i poprawią skuteczność, są w stanie urwać punkty faworytowi.. Niestety drużyna musi sobie poradzić bez prawego obrońcy Pawła Pęczaka, który naciągnął mięsień łydki i jego występ w sobotę jest wykluczony. Oprócz niego kontuzjowani są: Mateusz Bąk i Arkadiusz Miklosik. Niezdolny do gry, jest wracający do treningów Piotr Kasperkiewicz.

- Będzie to bardzo ciężkie spotkanie, jest to silny rywal, ale my jedziemy tam powalczyć o punkty bez wielkiego ciśnienia i dlatego widzę dużą szansę. Chciałbym, abyśmy wyszli skoncentrowani i żeby nie zjadła nas żadna presja. Musimy dobrze bronić i coś w końcu strzelić, myślę, że zagramy tak, aby przywieść do Gdańska punkty - powiedział przed meczem z Polonią trener Lechii Tomasz Kafarski.

- Polonia to znakomity zespół, który prowadzony jest przez doświadczonego trenera. Złapali lekki cug, wygrali trzy mecze i mają wiele atutów. My jednak postaramy pokazać się z jak najlepszej strony. Uważam, że nie stoimy na straconej pozycji - dodaje szkoleniowiec Biało-Zielonych.

W rundzie jesiennej padł bezbramkowy remis, choć to Polonia miała kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, ale znakomicie spisywali się Mateusz Bąk oraz obrońcy, którzy dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej.

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Orange Sport. Początek o 19.15. Mecz poprowadzi sędzia Adam Kajzer z Rzeszowa.
(pd / lechia.gda.pl) 17 kwietnia 2009, 13:10
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.027