Gdańsk: poniedziałek, 28 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

T. Kafarski: Arka nic nie pokazała

21 kwietnia 2009

Lechia przygotowuje się do meczu derbowego z Arką, w którym wystąpi bez Jakuba Zabłockiego i Marcina Kaczmarka.
Zarówno Zabłocki, jak i Kaczmarek byli jednymi z piłkarzy zagrożonych pauzą przed meczem z Polonią. Obaj w stolicy obejrzeli żółte kartki i w kolejnym spotkaniu Biało-Zielonych nie wystąpią.

- Chciałem strzelić byle czym, no cóż, przyznaję, zabrakło mi w tej akcji... głowy – przyznaje na łamach Gazety Wyborczej Zabłocki, który po jednej z wrzutek zamiast głową zagrał piłkę rękoma. - Nie wiem, czy bym strzelił gola Arce, ale postaram się to nadrobić w kolejnych spotkaniach. Teraz aż do samego końca każdy mecz jest o życie, jest jeszcze trochę goli i punktów do zdobycia – dodaje strzelec bramki w stolicy.

- Od ośmiu kolejek wisiało nade mną widmo pauzy, w końcu musiał nadejść ten moment. Szkoda tylko, że zdarzyło się to przed tak ważnym meczem jak derby - mówi Kaczmarek, za którego na prawej pomocy zagra prawdopodobnie Wiśniewski. - Wierzę, że koledzy wygrają z Arką. Nasza gra wygląda ostatnio o niebo lepiej. Dobrze zagraliśmy już z Bełchatowem, ale zabrakło nam szczęścia. Staram się nie myśleć o tym, że nie wystąpię w derbach, na razie, razem z Kubą Zabłockim trenujemy z zespołem normalnym rytmem. Im bliżej meczu, tym koledzy będą mieli lżejsze zajęcia, my przeciwnie, bo musimy być dobrze przygotowani na następny tydzień - przekonuje Kaczmarek.

Gdańszczanie przez cały tydzień trenować będą przy Traugutta. We wtorek nawet dwa razy. Przed południem trener Kafarski zabierze swoich podopiecznych do lasu, po południu na boisku będzie szlifować z nimi rozgrywanie konkretnych akcji. - Nie idziemy schować się do lasu i ćwiczyć coś specjalnego na Arkę. To będzie po prostu trochę inna jednostka treningowa. W ogóle nie będzie wyjątkowych przygotowań na Arkę. Wyjątkowe jest natomiast to, że po raz pierwszy od dłuższego czasu możemy pracować w spokoju. Dał nam go remis z Polonią - wyjaśnia Kafarski, który w niedzielę razem z kierownikiem drużyny Piotrem Żukiem oglądał na Olimpijskiej w Gdyni Arkę w meczu z Wisłą. - Arka nic nie pokazała, ale wcale się z tego nie cieszyłem, bo do meczu z nami przystąpi jeszcze bardziej zdesperowana - mówi Kafarski.


Kto będzie nękał arkowców podczas derbów?
(mat / Gazeta Wyborcza) 21 kwietnia 2009, 15:04
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.036