Gdańsk: sobota, 17 sierpnia 2019

MESA: Remis Lechii z Lechem Poznań

16 maja 2009

W 28. kolejce rozgrywek Młodej Ekstraklasy piłkarze Lechii zremisowali przy Traugutta 1:1 z Lechem.
Na początku meczu po dobrym podaniu Damiana Szuprytowskiego Paweł Buzała znalazł się się w sytuacji sam na sam, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz gości.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 8 minucie. Po dośrodkowaniu jednego gola po uderzeniu głową zdobył Jakub Czechanowski. Błąd przy tej bramce popełnił golkiper Lechii Sebastian Małkowski.

Gola na 1:1 po kiksie bramkarza "Kolejorza" Andrzeja Witana, najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym okazał się napastnik Biało-Zielonych Paweł Buzała, który skierował piłkę do siatki.

Po przerwie obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia zwycięskiej bramki, ale brakowało szczęścia i precyzji. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Oprócz "Buziego" z kadry pierwszego zespołu zagrali: Marko Bajić oraz Piotr Kasperkiewicz. Ten drugi odniósł w pierwszej połowie kontuzję i musiał opuścić przed czasem plac gry.

LECHIA GDAŃSK (ME) - LECH POZNAŃ (ME) 1:1 (1:1)
P. Buzała 45' - J. Czechanowski 8'

Lechia: Małkowski - Weber, Gładczuk, Midzierski, Osłowski - Buzała, Bajić, Kasperkiewicz (17'Kołodko) (46' Gacek), Stępień (81' Włodkowski), Łuczak (65' Grzywacz) - Szuprytowski.

Lech: Witan - Łozinski, Przybylski, Woźniak, Krolak - Walasek, Wicberger, Golik (84' Kowalski), Czechanowski (68' Wrzeszcz) - Olszak, Białożyt (78' Możdżeń).
(greg / lechia.gda.pl) 16 maja 2009, 18:41

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.