Gdańsk: piątek, 20 kwietnia 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Dariusz Kubicki zwolniony ze Znicza Pruszków

20 maja 2009

Jak podaje "Przegląd Sportowy" były szkoleniowiec Lechii Dariusz Kubicki, nie jest już trenerem występującego w I lidze Znicza Pruszków. Powodem rozstania były słabe wyniki zespołu w ostatnich meczach ligowych.
Kubicki został zwolniony na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu. W ostatnich pięciu meczach Znicz wywalczył tylko jeden punkt i z pozycji lidera spadł aż na piąte miejsce.

We wtorek zarząd Znicza za porozumieniem stron zdecydował się rozwiązać kontrakt z tym szkoleniowcem. Umowa obowiązywała do 30 czerwca 2009 roku.

- Doszliśmy do wniosku wraz z działaczami, że najlepiej będzie grzecznie podziękować sobie za współpracę. Przez długi czas wszystko układało się po naszej myśli, jednak ostatnie wyniki nie były dobre. Zadecydowało to o tej decyzji - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" trener Kubicki.

Dariusz Kubicki był trenerem Znicza od 17 września 2008 roku. W dwudziestu meczach drużyna z Pruszkowa, pod jego wodzą wygrała dziesięć razy, pięć razy remisowała i pięciokrotnie przegrała.

Przypomnijmy, że Dariusz Kubicki jako trener pracował w Lechii od sierpnia 2007 roku. W ubiegłym sezonie to pod jego wodzą Biało-Zieloni awansowali do ekstraklasy. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu został jednak zwolniony z gdańskiego klubu. Powodem rozstania było niepodpisanie przez tego szkoleniowca specjalnego oświadczenia antykorupcyjnego. Chodziło tutaj nie o korupcję w polskim futbolu, ale korupcję poza sportową.

Profil Dariusza Kubickiego
(pd / Przegląd Sportowy) 20 maja 2009, 10:09
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.073