Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020

Wisła lepsza w meczu przyjaźni.

23 maja 2009

Piłkarze Wisły pokonali Lechię 4:2. Porażka Biało-Zielonych bardzo skomplikowała ich sytuację w tabeli.
Lechia znakomicie rozpoczęła mecz. Już pierwsza sytuacja w 15 sekundzie dała Biało-Zielonym prowadzenie. Znakomicie w polu karnych znalazł się Paweł Buzała. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Wisła na początku drugiej połowy wyrównała stan meczu. Bramkę na 1:1 zdobył Paweł Brożek, najlepszy strzelec ekstraklasy.

Lechia ponownie objęła prowadzenie po bramce strzelonej z rzutu karnego przez Karola Piątka w 66 minucie.

Bramkę wyrównująca zdobył Marek Zieńczuk, skutecznie egzekwując rzut wolny.

Remisu jednak Biało-Zieloni nie dowieźli do końca. W ostatnich 10 minutach dwie bramki zdobył Wojciech Łobodziński i Biała Gwiazda wygrała w Gdańsku 4:2.

Ten wynik praktycznie przesądza o Mistrzostwie Polski dla Wisły. W ostatnim meczu wiślakom wystarczy remis w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Lechia ma natomiast nóż na gardle. Wygrana w Gliwicach, może im zapewnić tylko walkę o pozostanie w barażach, chyba że punkty stracą Górnik Zabrze i Cracovia Kraków. Wtedy Lechia zajmie bezpieczną 13. lokatę.

W przerwie meczu odbyła się miła uroczystość. W Alei Gwiazd odsłonięto pamiątkowe tablice dla Huberta Kusza i Władysława Musiała.

LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW 2:4 (1:0)