Gdańsk: czwartek, 27 lutego 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Krzesełka na stadionie. Zielony bursztyn?

11 września 2009

Kibice Lechii Gdańsk, skupieni w stowarzyszeniu Lwy Północy spotkali się w czwartek z pracownikami spółki BIEG 2012. Temat: kolor krzesełek na stadionie w Letnicy.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16, w kontenerowym "biurowcu" spółki BIEG 2012, tuż przy placu budowy stadionu. Brało w nim udział kilkunastu kibiców ze stowarzyszenia Lwy Północy i pracowników komunalnej spółki, która odpowiada za budowę stadionu piłkarskiego w Letnicy.

Spotkanie miało charakter roboczy, było zamknięte dla dziennikarzy. Główny temat: kolor krzesełek na nowym stadionie.

Przypomnijmy, od początku września - m.in. na łamach "Gazety Wyborczej" - trwa gorąca dyskusja wywołana szczegółowym projektem stadionu, z którego wynika, że krzesełka mają mieć kolory "bursztynowe": żółte, pomarańczowe, czerwone i bordowe. To wywołało oburzenie kibiców Lechii Gdańsk, bo oznaczałoby, że stadion, na którym mecze ma rozgrywać gdańska drużyna, będzie przypominał barwy... Korony Kielce lub Jagiellonii Białystok.

- Na to nie będzie zgody - mówił przed spotkaniem Marcin Jadwiszczok, rzecznik stowarzyszenia Lwy Północy. - Naszym celem są krzesełka w kolorach klubu, czyli biało-zielone. To Lechia będzie głównym użytkownikiem stadionu. Nie możemy zapominać o tradycji.

- Sam od lat jestem kibicem Lechii. Ale zależy mi, żeby zbudować piękny stadion, taki, którego inni kibice będą nam zazdrościli. Zaproponowane przez nas kolory to nie przypadek, one komponują się z bursztynowym dachem. Zwykłe, biało-zielone krzesełka zniweczą zamysł projektantów - przekonywał Ryszard Trykosko, prezes BIEG 2012.

Ale obie strony zapewniały, że zależy im na osiągnięciu kompromisu. I rzeczywiście - po spotkaniu wiele wskazuje na to, że taki kompromis może zostać osiągnięty.

- Jest możliwa zmiana kolorów tak, żeby różnobarwne kolory krzesełek były bardziej zbliżone do zielonego. W końcu istnieje także zielony bursztyn - mówił Trykosko.

- Również zdajemy sobie sprawę, że jest wiele odcieni zielonego, kompromis jest możliwy - dodawał Jadwiszczok.

- Uzgodnienia po spotkaniu są takie, że projektanci przygotują nowe wersję projektu krzesełek, która ma wychodzić naprzeciw naszym oczekiwaniom. To krok w dobrą stronę, choć za wcześnie, by mówić, że sprawa jest bliska rozwiązania.

- Cieszymy się ze spotkania z kibicami. Przedstawione przez nich koncepcje przekażemy projektantom z firmy RKW, aby mogli poszukać kolorystycznego kompromisu, jaki - mam nadzieję wspólnie z kibicami - przedstawimy prezydentowi Gdańska - podsumował Michał Kruszyński, rzecznik BIEG 2012.

Nową koncepcję powinniśmy poznać do 22 września.
(mik / Gazeta Wyborcza) 11 września 2009, 10:25
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.056