Gdańsk: czwartek, 21 czerwca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Lwy Północy: Po spotkaniu z BIEG 2012

14 września 2009

Przedstawiamy relację ze spotkania Lwów Północy ze spółką BIEG 2012.
"W dniu 10 września br. przedstawiciele Lwów Północy, reprezentujący kibiców Lechii, spotkali się z przedstawicielami spółki BIEG 2012, która odpowiedzialna jest za budowę stadionu piłkarskiego na gdańskiej Letnicy.

Tematem przewodnim była kolorystyka krzesełek na nowo powstającym obiekcie.

Na początku prezes spółki pan Ryszard Trykosko przedstawił dość obszerną prezentację całego obiektu. Pojawiła się w niej także wizualizacja krzesełek w kolorach bursztynowych. Pracownicy BIEG-u argumentowali taką kolorystykę spójnością architektoniczną stadionu i estetyką którą ma wyrażać połączenie barw krzesełek i płyt poliwęglanowych pokrywających stadion od zewnątrz. Zabieg ten ma być pomocny w promocji funkcji komercyjnej stadionu, między innymi ma zapewniać cieszące oko widoki z lóż VIP. Podkreślano, że stadion będzie się utrzymywał głównie dzięki powierzchniom komercyjnym, gdyż w dniu meczu większość zysków generowanych na obiekcie ma trafiać do kieszeni Lechii. Padły także argumenty na temat wymogów telewizji, która chciałaby, żeby stadion wyglądał zawsze jak pełen, co zagwarantować ma właśnie niejednolita kolorystyka. Jednak, ani członków stowarzyszenia, ani zapewne kibiców Lechii, taka argumentacja nie przekonała.

Z naszej strony padały argumenty o przywiązaniu do barw klubowych, które są czymś więcej niż tylko kolorami i przedkładamy je nad subiektywnie estetyczny wygląd. Argument "telewizyjny" też szybko udało się zbić, gdyż nawet pracownicy BIEG-u zdają sobie sprawę, że na wszystkich meczach EURO będzie komplet publiczności, a poza tym użytkownikiem piłkarskim stadionu będzie praktycznie tylko Lechia. W takim kontekście to biało-zielone, a nie bursztynowe trybuny w przypadku nie zapewnienia kompletu publiczności będą powodowały wizualny efekt pełnego stadionu, gdyż jak wiadomo kibice będą ubrani w biało-zielone barwy. Podkreślaliśmy także z całą mocą, że mimo wszechstronnego użytkowania obiektu, to kibice będą największą grupą odwiedzającą stadion nie tylko w trakcie meczów. Szczerze także wątpimy, że loże VIP będą pękały w szwach 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Pracownicy BIEG-u także przyznali, że duże koncerty lub inne wydarzenia będą odbywały się dwa razy do roku, gdy murawa będzie wymieniana. Staraliśmy się zaprezentować również inne argumenty, które pracownicy spółki próbowali kontrować. Dyskusja przybierała formę coraz bardziej burzliwej i mało konstruktywnej, dlatego obie strony postanowiły wyznaczyć datę kolejnego spotkania.

Najważniejszym ustaleniem spotkania jest jednak deklaracja Prezesa Trykosko o przesłaniu naszych postulatów firmie architektonicznej odpowiedzialnej za projekt, aby ta przygotowała projekt kompromisowy z uwzględnieniem bieli i zieleni na trybunach. Taką wizualizację mamy otrzymać do dnia 21 września, aby następnie zapoznać się z nią i skonsultować wśród kibiców.

Na 30 września wyznaczono kolejne spotkanie w sprawie kolorystyki krzesełek, jeżeli uda się wypracować kompromis, wspólny projekt powędruje na stół prezydenta Pawła Adamowicza."
(mat / Stowarzyszenie Lwy Północy) 14 września 2009, 15:03
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012