Gdańsk: poniedziałek, 27 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Lechia sformalizowała współpracę ze Skonto Ryga

12 października 2009

Lechia Gdańsk rozpoczęła współpracę z najbardziej znanym łotewskim klubem - Skonto Ryga List intencyjny w tej sprawie podpisano w poniedziałek w stolicy Łotwy.
Współpraca Lechii i Skonto będzie obejmowała m.in odbywanie stażów trenerskich, wymianę zawodników, udział w turniejach, organizację zgrupowań. - Nawiązywanie współpracy z zagranicznymi klubami jest jednym z elementów polityki Lechii – mówi Maciej Turnowiecki, prezes Biało-Zielonych.

Gdańszczanie liczą przede wszystkim na zyski, jeśli chodzi o nowe kierunki szkolenia.- W Skonto pracują Holendrzy, Brazylijczycy, opiekunem pierwszego zespołu jest Anglik Paul Ashworth, a drużyna co roku rywalizuje w pucharach europejskich – zwraca uwagę prezes Lechii.

- Nasz Klub współpracuje z wieloma firmami piłkarskimi z Ukrainy, Litwy, Rosji czy Gruzji. Zależało nam na współpracy z reprezentantem takiego kraju jak Polska, chcieliśmy otworzyć się na zachód. Dlaczego akurat Lechia? To Klub z dużym potencjałem, kibicami, już niedługo arena piłkarskich mistrzostw Europy, no i Ryga jest bardzo podobna do Gdańska - wyjawia powody decyzji członek zarządu FC Skonto Antanas Sakavickas.

Przypomnijmy, że przed sezonem do Lechii ze Skonto trafili Ivans Lukjanovs i Siergiej Kozans.

FC Skonto Ryga to potęga w młodej, łotewskiej lidze (funkcjonuje od 1991 roku). 14-krotny mistrz tego kraju oraz 7-krotny zdobywca Pucharu Łotwy. Dysponuje świetną bazą szkoleniową, na którą składa się dziewięć boisk naturalnych, a także dwie pełnowymiarowe płyty sztuczne, które znajdują się pod dachem. Do tego dochodzi kryty basen oraz centrum odnowy biologicznej, które przez całą dobę są do dyspozycji zawodników.

Pamiątkowe zdjęcie sygnatariuszy listu
(kko / lechia.pl) 12 października 2009, 14:31
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.118