Gdańsk: wtorek, 17 lipca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Kontuzja Mysony - Lechia bez lewego obrońcy!

13 października 2009

Lechia Gdańsk musi sobie radzić bez Arkadiusza Mysony. Piłkarz jest kontuzjowany, kto go zastąpi?
Arkadiusz Mysona z powodu kontuzji nie zagra w najbliższych meczach Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów i Lechem Poznań. Na razie trudno określić czy ta przerwa nie będzie dłuższa w przypadku gdańskiego zawodnika, bo dopiero dziś lewy obrońca biało-zielonych przejdzie zabieg.

- Arek musi mieć usuniętą torbiel ze stawu skokowego i jego przerwa w grze na pewno potrwa nie mniej niż dziesięć dni. Jeśli to tylko torbiel przeszkadzająca to niemal natychmiast będzie mógł wrócić do treningu i gry, ale jeśli jest wrośnięta w nerw, to będzie problem. Musimy poczekać na zabieg - powiedział Robert Dominiak, trener odnowy biologicznej w Lechii.

W zespole biało-zielonych brakuje klasycznych lewych obrońców. Na tej pozycji może grać Peter Cvirik, ale w sparingach czy w ostatnim spotkaniu z Polonią w Bytomiu na tej pozycji występował Marcin Kaczmarek.

- Mogę zagrać na lewej obronie, ale nie wiem czy tak się stanie. Nie mieliśmy jeszcze treningu taktycznego przed meczem z Ruchem. Nie jest to dla mnie obca pozycja i na pewno bym sobie poradził. Zresztą zagrałem na niej w drugiej połowie w Bytomiu i było całkiem dobrze. Gra na lewej obronie sprawia, że mniej mógłbym udzielać się z przodu, chociaż trener wymaga, aby boczni defensorzy włączali się do akcji ofensywnych - powiedział Kaczmarek.

Szkoleniowiec Lechii nie podjął jeszcze decyzji, kto zagra w miejsce Mysony.

- Mamy jeszcze treningi przed sobą i poszukam najlepszego wariantu. Wszelkie kontuje to dla nas problem. Na pewno szkoda Arka, bo w formie z początku sezonu, to mocny punkt zespołu. Dobrze jednak, że normalnie trenują Manuszewski, Cvirik i Kożans, a na lewej obronie może też zagrać Kaczmarek. Jakiś wybór zatem będę miał. Jednak to nie zmienia faktu, że liczę na szybki powrót Arka Mysony do gry - powiedział Tomasz Kafarski.
(mik / Dziennik Bałtycki) 13 października 2009, 23:11
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.098