Gdańsk: niedziela, 31 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

VII Gdańska Parada Niepodległości

9 listopada 2009

Lwy Północy zachęcają wszystkich kibiców Lechii do stawienia się w środę, 11. listopada na VII Gdańskiej Paradzie Niepodległości.
Oto komunikat Lwów Północy. "11 listopada to dzień wyjątkowy i symboliczny. Jest doskonałą okazją, do zademonstrowania patriotyzmu, który jest nieodłącznym elementem dojrzałej osobowości.

Wśród kibiców Lechii postawy patriotyczne są już niemal tradycją. Fani w latach 80-tych aktywnie walczyli z komunistycznym reżimem. Obecnie często na trybunach przypominają o historycznych wydarzeniach. Jednak chcemy pokazać, że taką postawę przyjmujemy nie tylko podczas meczów, ale i na codzień. Patriotą się jest, a nie bywa.

Jest to także czas na refleksję, chwilę zadumy nad życiową postawą w świecie zdominowanym przez moralny relatywizm i pogoń za pieniądzem. Mamy okazję oddać hołd tym, którzy przez setki lat poświęcali swoje życie, zdrowie, karierę i osobiste wygody dla wyższych idei, takich jak miłość ojczyzny, patriotyzm czy solidarność. Przy oakzji zadać sobie pytanie, co dla nas w życiu jest najważniejsze? Czy prezentujemy odpowiedzialną postawę? Jakimi wzorcami się kierujemy?

Ktoś mógłby spytać, co kibicowanie ma z tym wszystkim wspólnego? Otóż ma i to sporo.Parafrazując słowa ś.p. Tadeusza Duffeka można powiedzieć, że Lechia i jej kibice to coś więcej niż klub i jego fani. To styl życia, zasady, kodeks honorowy, wychowanie, rodzina i przyjaźń. Patriotyzm natomiast wśród zasad, którymi kierują się kibice Lechii, zajmował i zajmuje miejsce szczególne.

Tak więc zachęcamy wszystkich kibiców Lechii do licznego stawienia się na VII Gdańskiej Paradzie Niepodległości. Zbieramy się o godzinie 10:15 przy fontannie Neptuna, skąd przejdziemy na Targ Rybny, skąd około 10:45 wyruszy przemarsz.

Zabierz ze sobą jak najwięcej elementów w barwach narodowych, jak i klubowych.

Nie zapomnijmy także tego dnia o meczu pucharowym z Odrą Wodzisław, na który serdecznie zapraszamy."
(kko / Stowarzyszenie Lwy Północy) 9 listopada 2009, 19:40
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035