Gdańsk: piątek, 23 października 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Junior Lechii w kręgu zainteresowań Ajax-u Amsterdam

9 stycznia 2010

Kluby piłkarskie z zachodniej Europy interesują się Patrykiem Zenikiem, występującym w juniorach Lechii Gdańsk.
Patryk Zenik urodził się w 1995 roku. Osiem lat później pojawił się na treningach Kolejarza Chojnice u trenera Dariusza Jeszki. Od początku grał jednak z zawodnikami o rok-dwa lata starszymi, bo rówieśników bił umiejętnościami na głowę (występował też pod okiem Czesława Jarzębińskiego).

Mimo, że był niski (w granicach 150 cm), widać było, że będą z niego ludzie. W ubiegłym roku zauważyła to także Lechia, która najpierw wypożyczyła go z Kolejarza, a po kilku miesiącach wykupiła za 3 tys. zł (za tę samą kwotę na stałe do Lechii przeszedł z Kolejarza też Przemysław Czerwiński).

Znakomite występy w Lechii oraz debiut w reprezentacji spowodowały, że 14-latkiem z Chojnic zaczęły się interesować klubu z zagranicy. Ponoć u siebie chętnie Zenika widziałby Ajax Amsterdam, słynący ze świetnej pracy z młodzieżą, a także kilka klubów z Niemiec.

- Słyszałem tylko pogłoski o zainteresowaniu moją osobą - mówi zawodnik. - Chciałbym spróbować swoich sił za granicą, to byłaby dla mnie szansa. Jednak wiele zależy od klubu, szkoły, rodziców...

Czytaj cały artykuł o zainteresowaniu Ajax-u Amsterdam Patrykiem Zeniką
(jn / Dziennik Bałtycki) 9 stycznia 2010, 14:59
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035