Gdańsk: sobota, 30 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Trudne rozmowy kontraktowe z ważnymi piłkarzami

11 stycznia 2010

Czterem piłkarzom gdańskiej Lechii za pół roku kończą się umowy z klubem. Czy Łukasz Surma, Karol Piątek, Paweł Kapsa i Peter Cvirik będą w przyszłym sezonie reprezentować biało-zielone barwy?
Rozmowy są jednak bardzo trudne.

- Chcemy ich zatrzymać, ale nie za wszelką cenę - mówi Gazecie Wyborczej dyrektor klubu Błażej Jenek.

Najbliżej porozumienia z Lechią wydaje się być Paweł Kapsa.

- Za nami pierwsza tura rozmów, myślę, że się dogadamy - mówi bramkarz.

Zgoła odmienne nastroje po pierwszych rozmowach z klubem mają Łukasz Surma i Karol Piątek.

- Miałem nadzieję, że rozmowy szybko pójdą, bo chciałbym grać dalej w Lechii. Ale oczekiwania moje i klubu mocno się na razie różnią. I nie rozchodzi się tu o długość kontraktu, ale jak to zazwyczaj bywa o finanse - mówi Surma.

- Czeka mnie jeszcze druga tura rozmów i mam nadzieję, że dojdzie do jakiegoś przełomu. Tak czy inaczej będę musiał poważnie pogłówkować, zanim podejmę jakąś decyzję. Na razie z żadnym innym klubem nie rozmawiałem, choć rozważam także taką opcję - dodaje Surma.

Piątek na razie nie wypowiada się na temat pertraktacji z klubem. Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej rozmowy pomiędzy klubem i zawodnikiem stanęły w martwym punkcie. Wszystko wskazuje, że Piątek nie podpisze nowego kontraktu z Lechią i pozostanie przy starym, który obowiązuje do końca roku. W takim przypadku bardzo prawdopodobne okaże się jego odejście z Lechii już latem.

Nie jest znana również przyszłość Słowaka Petera Cvirika w Lechii. Piłkarz otrzymał propozycję gry w austriackim LASK Linz oraz rumuńskiej Politehniki Iasi i niewykluczone, że już tej zimy odejdzie z klubu, za co Lechia otrzyma wpisaną w kontrakcie zawodnika sumę odstępnego, 30 tysięcy euro.

Kiedy znane będą ostateczne efekty rozmów klubu z piłkarzami?

- Dobrze by było, abyśmy do wyjazdu drużyny na obóz do Niechorza (20 stycznia) byli przynajmniej słownie dogadani. To dla nas ważni zawodnicy, ale nie będziemy ich zatrzymywać za wszelką cenę jak Milan Maldiniego - dodaje Jenek.

źródło: Gazeta Wyborcza, Fakt
(mik / lechia.gda.pl) 11 stycznia 2010, 20:33
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.117