Gdańsk: niedziela, 24 stycznia 2021
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Jacek Manuszewski w Orkanie Rumia

14 stycznia 2010

W środę roczny kontrakt z III-ligowym Orkanem Rumia, podpisał grający jesienią w Lechii 36-letni obrońca Jacek Manuszewski.
- Działacze z Rumi byli bardzo konkretni i przedstawili mi najlepszą ofertę i dlatego zdecydowałem się podpisać umowę. To czy zostanie on przedłużony okaże się później. W obecnej chwili skupiam się na tym, żeby wiosną być w dobrej formie - powiedział w rozmowie z lechia.gda.pl Jacek Manuszewski.

Czy oprócz propozycji z Rumi pytały o pana inne kluby?

- Była jeszcze Chojniczanka Chojnice. Jednak bardzo dobra propozycja Orkana i względy osobiste zadecydowały o tym, że będę grał w Rumi.

W zespole tym występuję między innymi pana były kolega z Lechii Piotr Cetnarowicz. Czy rozmawiałeś z nim na temat twojego przejścia do Rumi?

- Rozmawiałem z Piotrkiem, który opowiadał mi o tym zespole i namawiał abym tutaj przyszedł. Jednak decyzję podjąłem sam.

Jakie są pana cele na rundę wiosenną?

- Grać jak najlepiej i pomóc drużynie w walce o awans do II ligi. [Orkan zajmuje 3. miejsce w tabeli - przyp. red.] Chcę bardzo dobrze przygotować się do rundy wiosennej. Czuję, że jestem w dobrej formie. Grając jesienią w Lechii udowodniłem swoją postawą, iż warto na mnie postawić.

Czuje pan żal, że po rundzie jesiennej działacze Lechii nie przedłużyli z panem umowy i trzeba było szukać nowego klubu?

- Taka była nasza dżentelmeńska rozmowa z działaczami i wiedziałem, iż kontrakt nie zostanie przedłużony. Z kierownictwem klubu rozstałem się w zgodzie i nie ma żadnych nieporozumień między nami. W miłej atmosferze pożegnałem się z kolegami z zespołu oraz trenerem Kafarskim. Chciałbym, aby nadal zespół radził sobie dobrze w lidze i zajął jak najwyższą pozycję w tabeli.

Jak wspomina pan okres spędzony w Lechii?

- Bardzo miło wspominam trzy sezony spędzone w Lechii, które były bardzo dobre. Wywalczyliśmy awans do ekstraklasy. Myślę, że ten czas jak i moją osobę miło będą wspominać również sympatycy Biało-Zielonych.

- Chciałbym pozdrowić bardzo serdecznie kibiców i podziękować im za wszystko. Życzę im zwycięstw oraz gry Lechii w europejskich pucharach. Być może kiedyś wrócę kiedyś w innej roli do Lechii. Jednak na razie myślę o grze na boisku w zespole Orkana

Profil Jacek Manuszewski
(pd / lechia.gda.pl) 14 stycznia 2010, 18:40
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.016