Gdańsk: sobota, 20 października 2018

Lechia rozgromiona przez Tawriję

14 lutego 2010

Lechia Gdańsk przegrała w spotkaniu sparingowym z szóstą drużyną ukraińskiej ekstraklasy - Tawriją Symferopol 1:4.
W pierwszej połowie przewagę uzyskali piłkarze z Symferopola, którzy stworzyli trzy groźne sytuacje podbramkowe. Gola dla Lechii mogli zdobyć Tomasz Dawidowski oraz Olegs Laizāns.

W 55 minucie zespół z Ukrainy objął prowadzenie. Dwie minuty rywale podwyższyli na 2:0. Trzecia bramka dla Tawriji padła w 85 minucie spotkania.

Minutę później honorowego gola dla Biało-Zielonych zdobył Marcin Kaczmarek. Wynik meczu na 4:1 w 89 minucie, ustalił zawodnik z Symferopola.

Na sześć minut przed końcem spotkania czerwoną kartkę dostał pomocnik Lechii Karol Piątek. Jednak zgodnie z regułami sparingów kapitana mógł zastąpić Olegs Laizāns i Biało-Zieloni nie musieli grać w "10".

LECHIA GDAŃSK - TAWRIJA SYMFEROPOL 1:4 (0:0)