Gdańsk: niedziela, 26 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Kasperczak poprowadzi Wisłę w meczu z Lechią

15 marca 2010

Henryk Kasperczak będzie następcą zwolnionego w poniedziałek trenera Macieja Skorży - poinformował klub na konferencji prasowej.
- Najważniejsze dla mnie, aby zdobyć z tym zespołem mistrzostwo Polski - powiedział tuż po wyborze Kasperczak. Umowę z Kasperczakiem podpisano na ponad dwa lata (dokończenie obecnego sezonu oraz sezony 2010/2011, 2011/2012)

Nominacja Kasperczaka to spora niespodzianka. Wcześniej mówiło się, że faworytem do objęcia zespołu po Skorży będzie Niemiec Winfried Schaefer.

Kasperczak już raz prowadził Wisłę Kraków. W latach 2002-2004 poprowadził ją do trzech tytułów mistrzowskich i awansował do 1/8 Pucharu UEFA. W 2004 roku po kłótni z władzami klubu został zawieszony. Po rozstaniu z Wisłą prowadził reprezentację Senegalu.

W poprzednim sezonie prowadził Górnik Zabrze, którego nie uratował przed spadkiem do I ligi. 3 sierpnia 2009 roku rozstał się z klubem.

W roli trenera Wisły Kraków Henryk Kasperczak zadebiutuje najprawdopodobniej w środowym, ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski z Lechią w Gdańsku.

W ubiegłym sezonie prowadzony przez Kasperczaka Górnik Zabrze dwukrotnie zmierzył się z Lechią Gdańsk. W Gdańsku Lechia wygrała 1:0, zaś w rewanżu na Górnym Śląsku górą był Górnik, który pokonał wtedy Lechię 2:0.
(kko / Gazeta Wyborcza) 15 marca 2010, 18:38
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.092