1/4 PP: Wisła pokonana. Lechia w półfinale!

23 marca 2010

Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Kraków 3:1 w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski i awansowała do półfinału tych rozgrywek.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu rozegranym w Gdańsku było 0:0. W rewanżu za kartki nie grają obrońcy Wisły Marcelo i Arkadiusz Głowacki. W Lechii z powodu urazu pauzuje Karol Piątek.

Mecz w Krakowie idealnie rozpoczął się dla piłkarzy Lechii, którzy objęli prowadzenie już w 1 minucie. Junior Diaz za krótko wybił piłkę za pole karne. Futbolówkę przejął Łukasz Surma, który uderzeniem z 20 metrów pokonał Pawełka.

Po 10 minutach Lechia prowadzi w Krakowie 2:0!. Ivans Lukjanovs na własnej połowie zabrał piłkę Łobodzińskiemu i podał do Dawidowskiego. "Dawid" w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad Pawełkiem. Na linii bramkowej próbował dogonić ją jeszcze Ba, ale zrobił to tak nieszczęśliwie, że uderzył piłką w poprzeczkę, a ta po odbiciu od Piotra Brożka wpadła do bramki Wisły.

22 minuta gol dla Wisły. Rzut karny po faulu Sergejsa Kožansa na Rafale Boguskim wykorzystał Patryk Małecki i w Krakowie jest 2:1.

37 minuta 3:1 dla Lechii!. Po podaniu Piotra Wiśniewskiego sytuację sam na sam z Pawełkiem wykorzystał Ivans Lukjanovs.

Sędzia Marcin Borski zakończył pierwszą połowę tego spotkania Lechia prowadzi 3:1 i jest bardzo blisko awansu do półfinału PP.

46 minuta - dwie zmiany w Wiśle. Mączyński za Jirsaka, Paweł Brożek za Kirma.

50 minuta - Akcja Wisły. Wrzutka Łobodzińskiego do Pawła Brożka, ten odegrał do Małeckiego na lewo. Małecki niepilnowany strzelił, ale Kapsa jakoś sięgnął tej piłki. Boguski próbował dobijać, ale obok bramki.

55 minuta - Rafał Boguski dostaje prostopadłą piłkę od Ba i wychodzi na świetną pozycję, ale jego strzał minimalnie mija lewy słupek bramki Kapsy.

62 minuta ostatnia zmiana w Wiśle. Christov za Boguskiego.

63 minuta - żółta kartka dla Piotra Wiśniewskiego za faul na Małeckim.

65 minuta - pierwsza zmiana w Lechii. Marcin Pietrowski za Tomasza Dawidowskiego.

72 minuta - podanie Lukjanovsa, po którym w sytuacji sam na sam z Pawełkiem znajduje się Paweł Nowak. Górą bramkarz Wisły.

74 minuta- żółta kartka dla Burligi na Lukjanovsie.

75 minuta - Szansa dla Lechii na czwartą bramkę. Jednak Wiśniewski trafia w słupek.

78 minuta - szansa dla Wisły. Alvarez wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Małeckiemu. Strzał wiślaka z linii bramkowej wybił Bąk!

81 minuta - Kaczmarek za Nowaka.

88 minuta - ostatnia zmiana w Lechii. Buzała za Wiśniewskiego.

Koniec meczu!. Lechia pokonała w Krakowie Wisłę 3:1 po bramkach Ivansa Lukjanovsa, Łukasza Surmy i samobójczym trafieniu Piotra Brożka i awansowała do półfinału Pucharu Polski!!!

1/4 PP: WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK 1:3