Gdańsk: czwartek, 21 marca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

T. Borkowski: Dobra nauka na przyszłość

17 kwietnia 2010

Po porażce 0:8 z drużyną seniorów trener Młodej Lechii Tomasz Borkowski przyznał, że to spotkanie pokazało jak wiele pracy czeka młodych zawodników, którzy myślą o grze w piłkę na wysokim poziomie.
- Ta wysoka porażka musi nauczyć moich zawodników jak duża różnica umiejętności i przygotowania fizycznego dzieli nas od seniorów. Jest to dla nas dobra nauka na przyszłość. Według mnie tak to musi wyglądać, że seniorzy wygrywają z młodzieżowcami w takich rozmiarach. Na pewno na tle rywala z Ekstraklasy nie wypadliśmy blado. Z drugiej strony nie ukrywam, że spodziewałem się więcej - powiedział dla lechia.gda.pl trener Tomasz Borkowski.

Czy mimo dotkliwej porażki dostrzega trener jakieś pozytywy w postawie swojej drużyny?

- Najistotniejszym jest to, że mogliśmy zobaczyć jak grają seniorzy. W drugiej połowie nasza gra wyglądała już lepiej. Mieliśmy sytuacje, które mogły się zakończyć zagrożeniem pod bramką rywala. Po drugie dla chłopaków jest to daleko idąca nauka. Chciałem, aby w nagrodę młodzi mogli zagrać przeciwko pierwszej drużynie. Kilku chłopaków pokazało się z dobrej strony jak choćby piłkarze z rocznika 92': Patryk Brzeski czy Adam Prusaczyk.

- Jednak ten mecz pokazał jak wiele pracy czeka tych ludzi, którzy myślą o grze w piłkę na wysokim poziomie. Cieszy sroga lekcja, jaką dostaliśmy od seniorów. Widzimy jak duża jest różnica klas. Na pewno porażka daje wiele do myślenia. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy atrakcyjnym rywalem dla zespołu z Ekstraklasy. Wierzę jednak, iż niedługo będziemy grali więcej takich spotkań po to, aby młodzi zobaczyli jaka jest różnica pomiędzy piłką młodzieżową a seniorską. W tym meczu była ona widoczna. Wygrana podopiecznych trenera Kafarskiego była w pełni zasłużona.

- Pół żartem pół serio powiem, że kolejnym pozytywem jest odblokowanie się pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że zaprocentuje to świetną formą w meczach z Polonią Bytom oraz Ruchem Chorzów. Cieszę się, że zespół seniorów rozstrzelał się i myślę, że utrzyma tą formę. Jestem zadowolony, że mogliśmy rozegrać to spotkanie - dodaje na zakończenie Tomasz Borkowski.
(pd / lechia.gda.pl) 17 kwietnia 2010, 14:18
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.095