Gdańsk: poniedziałek, 28 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

J. Trzeciak: Do zwycięstwa zabrakło nam odwagi

21 kwietnia 2010

Pomocnik Polonii Bytom Jacek Trzeciak przyznał, że z przebiegu spotkania remis w Gdańsku z Lechią jest dla nich sukcesem.
- Drużyny nadmorskie bardzo nam sprzyjają, w ostatnich meczach zazwyczaj wygrywaliśmy bądź remisowaliśmy dlatego jest to bardzo pozytywne. Jednak w tym spotkaniu było widać, że Lechia jest bardzo zmobilizowana i zdeterminowana bo chciała pokazać, iż najwyższy czas przełamać hegemonię śląskich drużyn, ale nie udało im się. Do zwycięstwa zabrakło więcej odwagi z naszej strony - powiedział dla lechia.gda.pl Jacek Trzeciak.

- Widać było na początku jak Lechia na nas ruszyła, chcieli nas stłamsić od samego początku. Wywalczyli sobie rzut karny, później mieli dwie, trzy sytuacje do zdobycia bramki, jednak my wyszliśmy z tego obronną rękę. Gdybyśmy w końcówce lepiej dogralibyśmy sobie piłkę mogliśmy pokusić się o zwycięstwo, ale remis jest dla nas dobry i bardzo ważny.

- Dlaczego z Lechią nie graliśmy ofensywnie? Wiedzieliśmy jakim potencjałem dysponuje Lechia. Oglądaliśmy kilka ostatnich meczów i widać było, że zespół z Gdańska potrafi grać ofensywnie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jeżeli pójdziemy z nimi na wymianę ciosów to przegramy. Mieliśmy czekać na dobre sytuacje w kontrze. Nie udało się dlatego powtarzam jeszcze raz - remis jest sukcesem Polonii.

- Jak oceniam Lechię? Mimo dobrych meczów w poprzednich kolejkach. Lechia zaskoczyła nas dużą niefrasobliwością. Myśleliśmy, że gdańszczanie utrzymają przez cały mecz tą grę jaką prezentowali przez pierwsze 20 minut kiedy nas zdecydowanie zaatakowali. My potrafiliśmy to opanować i chwała nam za to. Gdybyśmy pozwolili grać Lechii nie skończyłoby się to dla nas szczęśliwie.

Na 6. kolejek do końca rozgrywek zajmujecie miejsce w górnej części tabeli. Dla was jest to niewątpliwie sukces.

- Oczywiście. Przed sezonem wszyscy skreślali naszą drużynę. Sytuacja jest bardzo dobra i jeżeli utrzymamy ten progres to będziemy bardzo szczęśliwi bo nikt się nie spodziewał - zakończył Trzeciak.
(pd / lechia.gda.pl) 21 kwietnia 2010, 11:53
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.110