Gdańsk: czwartek, 23 maja 2019

MESA: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 5:0

16 maja 2010

W spotkaniu 30. kolejki Młodej Ekstraklasy piłkarze Lechii przegrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:5.
Po pierwszej połowie Jagiellonia prowadziła 3:0, po bramkach Michała Fidziukiewicza, Dariusza Jareckiego oraz Łukasza Tumicza. W drugiej połowie wyniki spotkania ustalili Mariusz Gogol oraz Piotr Klepczarek.

W tabeli Lechia zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 24 punktów. 23 maja (niedziela) o godzinie 18, w Gdańsku lechiści rozegrają zaległy mecz z GKS-em Bełchatów.

Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy zapewnił sobie zespół Zagłębia Lubin. Tytuł zagwarantował im dzisiejszy remis Legii Warszawa z GKS-em Bełchatów 1:1.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK (ME) - LECHIA GDAŃSK (ME) 5:0 (3:0)
M. Fidziukiewicz 20' D. Jarecki 22', Ł. Tumicz 37', M. Gogol 54', P. Klepczarek 66'

Lechia (ME): Ziółkowski - Puczyński, Zbrzyzny, Rosiński (60' Żmijewski), G. Kila (46' Zieliński) - Korzępa, Brzeski (46' Tofil), Włodkowski (60' Grembocki) - Kujtkowski (46' Pruchnik), Ł. Wiśniewski (60' Duda).

Tomasz Borkowski (trener Młodej Lechii)

Jest to bardzo bolesna i wysoka porażka. Odbija się na pewno to, że priorytetem jest zespół rezerw i wielu chłopaków grających w Młodej Lechii występuję obecnie teraz w IV lidze i ciężko ich zastąpić. Z Jagiellonią popełnialiśmy kardynalne błędy w obronie, które nie powinny zdarzać się zawodnikom piłkarzom z Młodej Ekstraklasy.

- Przegraliśmy bezdyskusyjnie i na pewno musimy przeanalizować dlaczego tak się stało. Ja również muszę wziąć odpowiedzialność za porażkę na siebie. Niektórzy chłopcy nie sprostali zadaniu. Szkoda sytuacji, po których Pruchnik nie trafia do pustej bramki. Na pewno musimy wyciągnąć wnioski z tej dotkliwej porażki.
(pd / lechia.gda.pl) 16 maja 2010, 15:05

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.