Gdańsk: sobota, 17 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Oświadczenie klubu Lechia Gdańsk

16 maja 2010

Po meczu z Jagiellonią rzecznik Lechii Błażej Słowikowski wydał oświadczenie podsumowujące zakończony sezon.
Oświadczenie Lechii

"Meczem z Jagiellonią Białystok piłkarze Lechii Gdańsk zakończyli sezon 2009/10. Można mówić o wypełnieniu postawionego przed sezonem celu, którym przypomnijmy było zajęcie co najmniej ósmego miejsca w tabeli Ekstraklasy.

W bieżącym sezonie udało się również po raz trzeci w dziejach klubu awansować do półfinału Pucharu Polski. I choć wcześniej grając na tym etapie rozgrywek Lechia dwukrotnie awansowała do finału, tym razem ta sztuka się nie udała.

Ligowe zmagania Biało-Zielonych można podzielić na dwie części. Jesienią Lechia grała skutecznie, regularnie zdobywając punkty. Nie potrafiła jednak skutecznie przeciwstawić się czołówce ligi. Wiosna nie obfitowała w zdobycze punktowe, ale gdańszczanie toczyli wyrównane boje z Wisłą, Lechem, Legią i Ruchem. Cieszyć może zwłaszcza wysoka wygrana z Białą Gwiazdą w Krakowie. Lechia osiągnęła również niepodważalną supremację sportową w północnej Polsce.

Ruchy transferowe gdańskiego klubu należy w większości przypadków zaliczyć do udanych. Zwłaszcza te przeprowadzone w letnim oknie transferowym, przed startem sezonu. Jasnym punktem, był powrót do Gdańska Tomasza Dawidowskiego, w czym duża zasługa sztabu medycznego Lechii.

Zajmowana po rundzie jesiennej 6 pozycja spowodowała, iż władze klubu wraz z pionem sportowym zdecydowały o ograniczonym pozyskiwaniu nowych graczy. Trener otrzymał zadanie przede wszystkim zweryfikowania umiejętności aktualnie posiadanych zawodników. Stąd też brały się również częste rotacje w składzie.

Wśród pozytywów minionego sezonu należy zauważyć ugruntowanie pozycji młodych zawodników. Marcin Pietrowski wywalczył stałe miejsce w składzie, a szansę debiutu w nim otrzymali także Sebastian Małkowski i Damian Szuprytowski.

Dla zawodników, trenerów i pracowników klubu sezon skończy się 30 maja. Do tego czasu przeprowadzone zostaną wszelkie niezbędne analizy, decyzje personalne i plany na kolejny sezon. Z tego powodu kibice i dziennikarze mogą spodziewać się informacji o wymienionych wyżej zagadnieniach z początkiem czerwca. W przypadku istotnych wydarzeń, które będą miały miejsce wcześniej klub będzie informował opinię publiczną na bieżąco."
(jn / lechia.gda.pl) 16 maja 2010, 16:00
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.054