Gdańsk: czwartek, 27 lutego 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Powstała Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk

11 września 2010

Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk została zarejestrowana przez sąd i może rozpocząć regularne funkcjonowanie.
Głównymi założeniami powołania APLG jest stworzenie warunków do jeszcze lepszego szkolenia młodzieży. Wszystko to dzieje się oczywiście równolegle do starań o utworzenie w Bystrej nowoczesnego ośrodka szkoleniowego dla wszystkich grup młodzieżowych i seniorów gdańskiego klubu.

- Chcielibyśmy, aby powołanie i uruchomienie APLG traktowane było jako nowe otwarcie w zakresie wychowywania młodych lechistów – mówi rzecznik klubu Błażej Słowikowski.

– Stawiamy na szkolenie przejrzyste z nowym, większym budżetem. Powołanie akademii piłkarskiej to kolejna część przyjętej strategii. Spółka zależna „Lechista” będzie prowadzić nabór dla APLG, a ta docelowo ma dostarczać wychowanków dla zespołów juniorów młodszych, juniorów starszych, zespołu rezerw, Młodej Ekstraklasy i oczywiście pierwszej drużyny. „Lechista” w swoim założeniu ma być szkółką piłkarską działającą na zasadach komercyjnych. Jeżeli chodzi o APLG to na jej potrzeby chcemy natomiast, w miarę rozwoju całego przedsięwzięcia, uruchomić fundusz stypendialny dla zawodników utalentowanych z ubogich rodzin. Docelowo wierzymy, że uda się w tym celu powołać do życia nawet fundację.

APLG kierować będzie prezes - Bartosz Sarnowski, radca prawny, udziałowiec mniejszościowy Lechii Gdańsk SA. Sarnowski będzie kierował trzyosobowym zarządem, w którego skład wejdą oprócz niego samego Paweł Bartosiewicz i Tomasz Bocheński. Od strony sportowej nadzór nad szkoleniem pełnić będzie trener koordynator Tomasz Borkowski.

Podstawowym zadaniem Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk będzie oczywiście szkolenie młodych zawodników, a także popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Duży nacisk położony zostanie ponadto na stworzenie silnej kadry trenerskiej nastawionej na dalsze samokształcenie i przekazywanie swojej wiedzy innym trenerom współpracującym z klubem.

APLG zajmie się w głównej mierze szkoleniem dzieci z od 7 do 15 lat (do kategorii juniora młodszego). Główną przyczyną wydzielenia tej warstwy działalności ze struktur Lechii Gdańsk SA jest chęć zwiększenia szans na pozyskiwanie środków z budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz dofinansowania z Unii Europejskiej.
(pd / lechia.pl) 11 września 2010, 12:17
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.058