Gdańsk: wtorek, 17 lipca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

10. kolejka Ligi Betonów. Kadra Smudy znów bez wygranej

13 października 2010

Już siedem miesięcy kibice reprezentacji Polski czekają na zwycięstwo Biało-Czerwonych. I zdaje się, że poczekają jeszcze dłużej, bo wybrańcy Franciszka Smudy znów zawiedli remisując ze Stanami Zjednoczonymi i Ekwadorem.
Do kiepskiej postawy naszych reprezentantów dostosowały się niestety inne drużyny, na które stawiali Betoni. Nie dziwią więc mizerne zdobycze punktowe typujących. Wielu graczy zakończyło 10. kolejkę z ujemną zdobyczą punktową, a zaledwie kilkunastu udało się osiągnąć dwucyfrowy wynik.

Rozczarowanie kolejki
O ile remis 2:2 z reprezentacją USA można uznać za dobry wynik Biało-Czerwonych, to ten sam rezultat w potyczce z Ekwadorem jest mocno rozczarowujący. Zajmująca 66. miejsce w rankingu FIFA kadra Polski nie potrafiła pokonać niżej notowanego rywala, który w dodatku występował w mocno rezerwowym składzie. Remis z Ekwadorczykami, w dodatku po bardzo słabej grze, to największe rozczarowanie 10. kolejki. Choć nie pod względem typów, bo tu Betoni wykazali się dobrym wyczuciem (135 wskazań na remis 1:1 i 21 na 2:2), ale pod względem czysto sportowym. Postawa naszych reprezentantów nie budzi optymizmu przed Euro 2012, a do finałowego turnieju coraz mniej czasu.

Pewniak kolejki
Ciężko wskazać, kto w 10. kolejce zasłużył na tytuł Pewniaka. Prawdę mówiąc to miano nie powinno przypaść nikomu. Z obowiązku przyznajemy to wyróżnienie Chojniczance Chojnice, której remis 1:1 z Czarnymi Żagań wytypowało 47 graczy. Ten wynik rozpatrywać należałoby bardziej w kategoriach niemiłej niespodzianki, bowiem znakomita większość Betonów to gospodarzach widziała faworyta tego spotkania – 154 typy (w tym 20 pewniaków) na wygraną Chojniczanki 2:0, 144 na wynik 1:0 czy wreszcie 116 na 2:1.

Hit kolejki
Spotkanie na szczycie, będące jednocześnie hitem 10. kolejki Ligi odbyło się… na bocznym boisku przy ul. Traugutta w Gdańsku. Tam właśnie spotkały się czwarta Lechia II Gdańsk oraz pierwsza Bytovia Bytów w meczu III ligi. Gdańszczanie byli wskazywani jako faworyt tej konfrontacji. Również w typach Betonów to Lechiści mieli odnieść zwycięstwo (153 typy i 34 „pewniaki” na wygraną Biało-Zielonych 2:0). Stało się jednak inaczej. Lider z Bytowa okazał się zbyt trudnym przeciwnikiem i po bramce Wojciecha Pięty odniósł skromne, ale zasłużone zwycięstwo. Z wygranej gości ucieszyło się 8 graczy.

Liczba kolejki: 90
Tyle minut w biało-czerwonych barwach rozegrał zawodnik Lechii Hubert Wołąkiewicz. Gdański obrońca wystąpił w meczu przeciwko Ekwadorowi jako… środkowy pomocnik. W swoim debiucie mógł nawet strzelić bramkę – po jego mocnym strzale z wolej piłka odbiła się od poprzeczki. Co nie udało się w Montrealu, może uda się w Gdańsku w meczu derbowym z Arką? Bo że strzelać gole Wołąkiewicz umie przekonał ostatni mecz Lechii w Warszawie.

Typer kolejki: Siemion
Zaledwie 13 punktów wystarczyło, by w 10 kolejce Ligi sięgnąć po nagrodę typera kolejki. Tyle oczek uzbierał na swym koncie Siemion, który bezbłędnie wytypował wyniki meczów Chojniczanka – Czarni oraz USA – Polska. Gratulujemy!

Żółta koszulka: TommyLee
Po okresie nieustannych zmian lidera w klasyfikacji generalnej, w tabeli wreszcie status quo. Na dwóch pierwszych pozycjach bez zmian – całej stawce Betonów przewodzi z 87 punktami TommyLee, za którym jak cień podąża Konik007. Trzecie miejsce na podium dla rafika, który do tej pory zgromadził 79 „oczek”. Zajrzyjmy też na sam dół tabeli. Tam, na 891. miejscu znajdziemy gracza o nicku kopyrda, który w 10 rozegranych kolejkach uzbierał… -10 punktów.

Pełna tabela Ligi BetONów

Aktualne kolejki

Typuj wyniki 11. kolejki
(marc / lechia.gda.pl) 13 października 2010, 20:02
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013