Litwa - Polska 2:0. Debiut Małkowskiego

25 marca 2011

Polska przegrała w Kownie z reprezentacją Litwy 0:2. Cały mecz w naszej kadrze rozegrał bramkarz Lechii Sebastian Małkowski.

"Seba" został 10. piłkarzem Biało-Zielonych, który zagrał w oficjalnym meczu reprezentacji Polski.Wg statystyków został 876. debiutantem w narodowych barwach.

W 19 minucie Litwa objęła prowadzenie po bramce Sauliusa Mikoliunasa. Dziesięć minut później drugiego gola dla gospodarzy zdobył Edgaras Cesnauskis.

Okazje do zdobycia bramki mieli nasi zawodnicy, ale dobrze przy strzałach Obraniaka i Lewandowskiego zachował się golkiper reprezentacji Litwy.

W 61 gospodarze mogli prowadzić 3:0, ale Mindaugas Panka trafił w słupek. Dwie minuty później bliski szczęścia był Kamil Grosicki. Po jego strzale bramkarz nie zdołał złapać piłki, lecz zaasekurował go jeden z obrońców, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Mimo, że nasi zawodnicy stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki wynik nie uległ zmianie i Biało-Czerwoni przegrali 0:2. Kolejny mecz podopieczni trenera Franciszka Smudy zagrają 29 marca w Pireusie z Grecją.

LITWA - POLSKA 2:0 (2:0)
S. Mikoliunas 18', E. Cesnauskis 29'

Polska: Małkowski - Piszczek, Głowacki, Glik, Sadlok - Mierzejewski (46' Grosicki), Murawski (46' Peszko), Dudka (85' Jodłowiec) - Błaszczykowski (85' Pawłowski), Lewandowski (73' Kucharczyk), Obraniak (69' Roger).

Litwa: Karcemarskas (46' Setkus) - Stankevicius, Skerla (46' Zvirgzdauskas), Zaliukas, Kijanskas - Ivaskevicius, Panka (88' Razanauskas), Mikoliunas (46' D.Cesnauskis), E.Cesnauskis (81'
Borovskij) - Danilevicius (71' Galkevicius), Labukas.

żółte karki: Zvirgzdauskas, Labukas, Kijanskas - Glik
(ssl / lechia.gda.pl) 25 marca 2011, 20:53