Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

1/8 PP: Zwycięstwo rezerw w Sztumie

12 maja 2011

W spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, Lechia II Gdańsk pokonała na wyjeździe Olimpię Sztum 2:1 i awansowała do kolejnej rundy.

W 11 minucie Olimpia objęła prowadzenie po strzale Arkadiusza Hadrysiaka z rzutu wolnego. W 75 minucie Biało-Zieloni wyrównali po strzale Michała Kołodki z rzutu karnego.

W 88 minucie zwycięstwo podopiecznym trenera Tomasza Borkowskiego zapewnił Marcin Kucharski. W drużynie Olimpii cały mecz rozegrał były bramkarz Lechii Bartosz Dębowski.

1/8 PP: Olimpia Sztum - Lechia II Gdańsk 1:2 (1:0)
A. Hadrysiak 11’ - M. Kołodko 75’(k), M. Kucharski 88’

Olimpia: Dębowski - Pliszka, Hadrysiak, Neumann, D. Pluta - Ostrowski (Pietrzyk 46), Korda, Zyska, Kotowski, M. Pluta, Wilmański (Skoczek 71)

Lechia: Sobczak - Kądziela (87’ Kaliszewski), Gładczuk, Kostkowski, Przybylski - Kołodko, Żmijewski (60’ Kucharski), Korzępa (60’ Iwanowski) - Pomaski, Błażewicz (46’ Kacprzycki), Kugiel.

(pd / lechia.pl) 12 maja 2011, 11:24