Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Sparing: Lechia lepsza od Korony. Bodul znów strzela

12 lipca 2011

Lechia Gdańsk wygrała w Opalenicy towarzyski mecz z Koroną Kielce 3:2. W gdańskiej ekipie z dobrej strony pokazał się Darko Bodul, który w drugim swoim meczu w biało-zielonych barwach zdobył drugiego gola.

Wtorkowy mecz lepiej zaczął się dla Korony. W 22 minucie gry złocisto - krwiści wyszli na prowadzenie po golu Pawła Sobolewskiego.

Stracona bramka podziałała na gdańszczan mobilizująco. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wyrównali już po pięciu minutach. Wtedy to trójkową akcję Łuczak – Sotirović – Bodul na bramkę zamienił ostatni z nich, strzelając w lewy róg brami Zbigniewa Małkowskiego.

Po zdobyciu wyrównującego gola Lechia poszła za ciosem. Na zdobycie drugiego gola szanse mieli Łuczak, Lukjanovs i Bodul, jednak strzał tego pierwszego był niecelny, zaś uderzenia "Wani" i testowanego Chorwata bronił golkiper Korony.

Od początku drugiej odsłony meczu nadal dominowali lechiści. Największe zagrożenie w ekipie znad morza stwarzali Mateusz Machaj dośrodkowaniami z rzutów wolnych oraz Bodul swoimi indywidualnymi akcjami.

Niewykorzystane okazje zemściły się jednak na gdańszczanach, którzy w 66 minucie stracili bramkę na 1:2. Sebastiana Małkowskiego pokonał Krzysztof Kiercz, który najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym.

Do kolejnego wyrównania Lechia doprowadziła znów po krótkiej chwili od straty gola. W 70 minucie ładnym strzałem z dystansu gola na 2:2 zdobył Krzysztof Bąk.

Lechia zapewniła sobie zwycięstwo w 81 min. Wtedy to do kuriozalnej sytuacji doprowadził rezerwowy bramkarz Kielczan Wojciech Małecki, który tak niefortunnie wykopał piłkę ze swojego pola karnego, że ta trafiła w obrońcę Korony Tadasa Kijanskasa i wpadła do pustej bramki.

Po objęciu prowadzenia Lechia już do końca spotkania kontrolowała sytuację na boisku i ostatecznie wygrała z Koroną Kielce 3:2.

W ekipie Biało-Zielonych ponownie testowany był zawodnik Jaroty Jarocini Krzysztof Bartoszak. Przez pierwsze 45 minut w zespole Lechii sprawdzany był także Serb Vuk Sotirović.

LECHIA
I połowa:
Pawłowski - Pietrowski, Janicki, Kożans, Andriuskevicius - Popielarz, Poźniak, Bodul - Lukjanovs, Sotirović, Łuczak.

II połowa: S. Małkowski - Deleu, Vućko, Bąk, Airapetian - Machaj, Nowak, Kacprzycki - Dawidowski, Sazankou, Bodul (60' Bartoszak).

KORONA:
I połowa:
Z. Małkowski - Kuzera, Stano, Malarczyk, Lisowski - Bąk, Vuković, Lech, Sobolewski - Korzym, Zieliński.

II połowa: Małecki - Lenart, Kiercz, Kijanskas, Cebula - Maliszewski, Jovanović, Lenertowski, Janiec (83 Jamróz) - Cichos, Michałek

autorzy: Maciej Kanczak, Paweł Doczyk / Opalenica
(mik / lechia.gda.pl) 12 lipca 2011, 21:36
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.