Gdańsk: czwartek, 27 lutego 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Poprzyj tablicę dla śp. Tolka Browarczyka przed meczem

11 września 2011

W poniedziałek przed meczem z zabrzańskim Górnikiem Stowarzyszenie będzie zbierać podpisy pod listą poparcia dla pomnika upamiętniającego Antoniego „Tolka” Browarczyka i pozostałe gdańskie ofiary stanu wojennego.
Przedstawiciele Lwów Północy będą oczekiwać na Wasze podpisy w oznaczonych miejscach, w których będzie także prowadzona zbiórka książek dla polskiej biblioteki na Wileńszczyźnie. Każdy kibic Lechii powinien wesprzeć te akcje!

Przypomnijmy, Antoni „Tolek” Browarczyk, to kibic Lechii, który stał się jedną pierwszych i najmłodszych ofiar stanu wojennego. 17 grudnia 1981 roku został śmiertelnie postrzelony w głowę przez milicję obywatelską.

Wspólnie z rodziną zamordowanego chcemy uczcić jego pamięć poprzez odsłonięcie tablicy upamiętniającej Tolka i inne ofiary stanu wojennego. Miejscem wmurowania tablicy, będzie miejsce w którym Tolek odniósł śmiertelne obrażenia – w parku naprzeciwko budynku Lotu w Śródmieściu Gdańska.

Z góry dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy – dzięki kibicom Lechii tablica będzie przypominać o jednym z nas bestialsko potraktowanym przez komunistyczny reżim.
Dzięki takim osobom jak Tolek, teraz możemy żyć w względnie wolnym kraju.
(pd / Stowarzyszenie Lwy Północy) 11 września 2011, 22:40
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.097