Wietcisia Skarszewy - Lechia Gdańsk 0:1

5 października 2011

W spotkaniu towarzyskim rozegranym podczas festynu w Skarszewach, Lechia Gdańsk pokonała miejscową Wietcisę 1:0. Mecz trwał dwa razy 35 minut.

Zwycięską bramkę dla Biało-Zielonych zdobył w 26 minucie Łukasz Surma, który po zamieszaniu podbramkowym dopadł do odbitej przez rywali piłki i uderzył nie do obrony.

Szkoleniowiec Lechii Tomasz Kafarski wystawił do gry 12 piłkarzy, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną, a kadrę meczową do 16 zawodników uzupełnił wyróżniającymi się graczami rezerw i Młodej Ekstraklasy.

W pierwszym zespole zagrał napastnik Michał Pruchnik, który nie przebił się poprzedniej jesieni do składu. W pierwszej drużynie "debiutowali" 18-letni napastnik Jakub Kamiński i straszy o dwa lata pomocnik Sebastian Kądziela. Wystąpił także 19-letni obrońca Adrian Jurkowski, wychowanek Hutnika Kraków, który na koncie ma mecze w juniorskiej reprezentacji Polski.

WIETCISA SKARSZEWY - LECHIA GDAŃSK 0:1(0:1)
Ł. Surma 26'

LECHIA: Pawłowski (36' Buchalik) - Łuczak, Jurkowski, Kożans, Pietrowski - Kamiński, Nowak (36' Kądziela), Surma (36' Kostrzewa), Kacprzycki (36' Pruchnik) - Benson (50' Kacprzycki), Dawidowski (36' Sazankow).
(pd / Trojmiasto.pl) 5 października 2011, 22:23