Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

MESA: Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 0:3

29 października 2011

W meczu o mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, piłkarze Lechii przegrali na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław aż 0:3. Była to dziesiąta porażka Biało-Zielonych w obecnym sezonie.

Goście objęli prowadzenie w piątej minucie po strzale Roberta Menzela. Błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz gospodarzy Patryk Sobczak. Lechiści pierwszy zagrozili bramce Śląska w 21 minucie po strzale Adriana Dałka. Do przerwy jednak Śląsk nadal prowadził 1:0.

W 73 minucie było już 0:2, a na listę strzelców wpisał się Paweł Zieliński. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Jaroszewicz.

Lechia z dziesięcioma punktami na koncie zajmuje 14 miejsce. Śląsk jest wiceliderem. W następnej kolejce Biało-Zieloni zagrają w Łodzie z Widzewem.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)
R. Menzel 5', P. Zieliński 73', M. Jaroszewicz 90'

Lechia: Sobczak - Deleu, Rzepnikowski (68' Kucharski), Powszuk, Pujdak (46' Karwat) - Gac (46' Dawidowcz), Frankowski, Dałek (85' Rybakowski) - Korzępa (46' Kugiel), Błażewicz, Kujtkowski (58' Kamiński).

Śląsk: Salamaga - Szuszkiewicz, Abramowicz, Zieliński, Dudu, Fedyna (75' Nowiński), Menzel (85' Kubiak), Garyga (60 Sowała), Tetłak (46' Repski), Sikorski (46' Jaroszewicz), Michalski.