Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

MESA: Zwycięstwo Lechii w Białymstoku

14 listopada 2011

W meczu o mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, piłkarze Lechii Gdańsk pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:1. Było to ich czwarte zwycięstwo w sezonie.

Biało-Zieloni objęli prowadzenie w 35 minucie po trafieniu Jakuba Błażewicza, dla którego był to pierwszy gol w lidze. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, pomocnik Jagiellonii Damian Kądzior doprowadził do remisu.

W 59 minucie zwycięską bramkę dla Lechii zdobył najskuteczniejszy strzelec drużyny - Jakub Kamiński (osiem bramek - dop.red.) Goście mogli wygrać wyżej, ale dobrych sytuacji nie wykorzystał m.in wspomniany Kamiński. - Za ten mecz szczególnie chce pochwalić za walkę i zaangażowanie Remigiusza Gaca i Przemka Frankowskiego - przyznał po meczu trener Radosław Gac.

W dotychczasowych spotkaniach Biało-Zieloni zdobyli 13 punktów i zajmują 16 miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień w ostatnim tegorocznym spotkaniu Lechia zagra u siebie z liderem - Legią Warszawa.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)
D. Kądziora 43' - J. Błażewicz 35', J. Kamiński 59'

Lechia (ME): Sobczak - Skibowski, Pujdak, Powszuk, Jaroszek - Rybakowski (90' Dawidowicz), Frankowski, Dałek (75' Kugiel) - Błażewicz (46' Kucharski), Gac (85' Wrzask), Kujtkowski (46' Kamiński).
(pd / lechia.pl) 14 listopada 2011, 20:45
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.