Gdańsk: wtorek, 29 września 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Paweł Janas rozpoczął pracę w Lechii

30 grudnia 2011

Nowy trener Lechii Paweł Janas spotkał się we Wronkach ze swoimi współpracownikami. Pod wodzą tego szkoleniowca gdańszczanie rozpoczną 5 stycznia przygotowania do rundy rewanżowej.
W planie jest wyjazd na dwa zgrupowania i rozegranie 8 sparingów.

- Podczas tego spotkania omówione zostały kwestie związane z przygotowaniem zespołu do rozgrywek. Poza tym trener Marek Szutowicz przedstawił Pawłowi Janasowi szczegółową analizę dotyczącą motorycznych parametrów drużyny. Już wcześniej nasz nowy szkoleniowiec dostał różne materiały obejmujące grę Lechii w kilku ostatnich sezonach - powiedział PAP rzecznik prasowy gdańskiego klubu Michał Lewandowski.

Trener Janas miał okazję zapoznać się ze swoimi nowymi współpracownikami, którymi - poza Szutowiczem - będą trener bramkarzy Dariusz Gładyś i kierownik zespołu Jarosław Pajor. Nieznane jest natomiast nazwisko asystenta nowego szkoleniowca biało-zielonych.

- Decyzja nie została jeszcze podjęta i trudno powiedzieć, kiedy poznamy szczegóły - dodał Lewandowski.

Lechia zacznie przygotowania 5 stycznia od badań wydolnościowych. Cztery dni później gdańszczanie wyjadą na pierwsze zgrupowanie do Niechorza, gdzie w ciągu 10 dni rozegrają trzy mecze kontrolne: z pierwszoligową Flotą Świnoujście, drugoligową Chojniczanką Chojnice oraz liderem trzeciej ligi Kotwicą Kołobrzeg.

- Po powrocie z Niechorza zmierzymy się z pierwszoligową Olimpią Grudziądz, a 23 stycznia drużyna wyleci na drugi obóz do Turcji. W pobliżu Antalyi zawodnicy będą przebywać do 3 lutego i w tym czasie również mają w planie trzy sparingi. Na razie potwierdzony jest jeden, z Dynamem Bukareszt. 11 lutego zmierzy się z pierwszoligowym Zawiszą Bydgoszcz, a tydzień później czeka nas inauguracyjny mecz ekstraklasy - wyliczył rzecznik Lechii.

Rundę wiosenną biało-zieloni, którzy z dorobkiem 17 punktów zajmują 12. miejsce w tabeli, rozpoczną od wyjazdowych spotkań z także broniącymi się przed spadkiem Cracovią i ŁKS, a następnie zagrają na PGE Arenie Gdańsk z Wisłą Kraków.

- Mam nadzieję, że po tych meczach drużyna włączy się do walki o środek tabeli - przyznał prezes Lechii Maciej Turnowiecki.

W przerwie zimowej działacze zamierzają pozyskać prawego obrońcę, środkowego pomocnika, skrzydłowego oraz napastnika.

- Priorytetem jest wzmocnienie zespołu na dwóch pozycjach. Praktycznie nie mamy prawego defensora, a poza tym musimy znaleźć zawodnika, który będzie zdobywał bramki. A na środku pomocy, przy zakładanych powrotach po kontuzjach Marko Bajicia i Mateusza Machaja, trener Janas będzie miał spore pole manewru - wyjaśnił Lewandowski.

Nie wiadomo natomiast, którzy zawodnicy pożegnają się z gdańskim zespołem. Według nieoficjalnych informacji działacze Lechii zgodziliby się na odejście, pod warunkiem otrzymania korzystnej oferty, reprezentanta Burkina Faso Abdou Traore, którego wiąże z biało-zielonymi jeszcze roczny kontakt.

- Do nas również docierają różne informacje o zainteresowaniu niektórymi naszymi zawodnikami. Żadnego oficjalnego zapytania do tej pory jednak nie odnotowaliśmy - podsumował Michał Lewandowski.
(mik / Polska Agencja Prasowa) 30 grudnia 2011, 13:13
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.044