Gdańsk: piątek, 22 stycznia 2021

Sparing: Lechia Gdańsk - Flota Świnoujście 2:1

14 stycznia 2012

W pierwszym meczu kontrolnym na obozie w Niechorzu, gdańska Lechia po bramkach Ivansa Lukjanovsa i Rafała Janickiego, pokonała pierwszoligową Flotę Świnoujście 2:1.
W 12. po akcji Wiśniewskiego z Hajrapetjanem wywalczyli Ivans Lukjanovs strzałem w okienko pokonał Alana Wesołowskiego. W pierwszej połowie lechiści mogli zdobyć więcej bramek, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. sytuacjach zabrakło Kamil Poźniak, Łukasz Surma i Piotr Wiśniewski.

W 61 minucie Piłkarze Floty wykonywali rzut wolny. Piłka odbiła się od gdańskich obrońców, doszedł do niej Piotr Tomasik i strzałem z narożnika pola karnego pokonał Michała Buchalika. Kilkanaście minut później Rafał Janicki strzałem z 25 metrów zapewnił Lechii zwycięstwo. Podopieczni Pawła Janasa mogli zdobyć trzecia bramkę, ale Adam Duda strzelił obok słupka.

W gdańskim zespole zagrali testowani obrońcy Dawid Kubowicz, który ostatnio grał w Termalice Bruk-Bet Niecieczy, oraz Serb Petar Pavlović z FK Radnički 1923 Kragujevac.

Niestety dwóch piłkarzy doznało w tym meczu kontuzji. Jakub Kawa naderwał mięsień czworogłowy, a Łukasz Kacprzycki mięsień przywodziciela. - Konieczne będzie wykonanie badań i przeprowadzenie konsultacji lekarskiej. Wtedy dopiero będziemy wiedzieć, ile potrwa ich przerwa w grze - mówi dla portalu lechia.pl Robert Dominiak, trener odnowy biologicznej.

Lechia Gdańsk - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)
I. Lukjanovs 12', R. Janicki 76' - P. Tomasik 61'

Lechia (I połowa): Pawłowski - Kubowicz, Janicki, Vućko, Hajrapetjan - Nowak, Surma, Bąk, Poźniak, Wiśniewski - Lukjanovs.

Lechia (II połowa): Buchalik - Pavlović, Kożans, Kostrzewa, Andriuskevicius - Deleu, Pietrowski, Kawa (65 Bąk), Kacprzycki (74' Janicki), Bobrowski - Duda.

Flota: Wesołowski (46' Wilczewski) - Kalinowski (31' Fryc), Kieruzel, Chyła, Jasiński - Nnamani (46' Salomon), Niewiada, M. Broź (46' Śpiączka), Bodziony, Tomasik - Marczew.

źródło: lechia.pl/90minut.pl
(pd / lechia.gda.pl) 14 stycznia 2012, 15:58

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.