Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Sparing: Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 2:0

21 stycznia 2012

W ostatnim spotkaniu kontrolnym przed wylotem na obóz do Turcji, Lechia Gdańsk pokonała pierwszoligową Olimpię Grudziądz 2:0. Mecz rozegrano na boisku w Malborku.

W 8 minucie Piotr Wiśniewski przeprowadził akcję lewą stroną, zbiegł z piłką do środka i strzałem w okienko pokonał Michała Wróbla. Lechia mogła podwyższyć prowadzenie, ale sędzia nie uznał bramki Pietrowskiego, ponieważ pomocnik Biało-Zielonych był na pozycji spalonej.

W pierwszej części spotkania Olimpia zagroziła w zasadzie tylko raz, ale po strzale głową Bartłomieja Kowalskiego znakomitą interwencją popisał się Michał Buchalik.

W 52 minucie Tomasz Bobrowski popędził prawą stroną, minął rywala i dograł piłkę do Adama Dudy, który strzałem z kilku metrów pokonał Wróbla i ustalił wynik końcowy.

Olimpia prowadzona przez byłego szkoleniowca Lechii Marcina Kaczmarka, próbowała strzelić kontaktowego gola, ale na dobrze interweniowali obrońcy oraz golkiper Biało-Zielonych.

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
P. Wiśniewski 8', A. Duda 52'

Lechia (I połowa): Buchalik - Deleu, Vućko, Janicki, Hajrapetjan – Lukjanovs, Surma, Pietrowski, Poźniak, Wiśniewski - Cekulajevs.

Lechia (II połowa): Małkowski – Pietrowski, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Kostrzewa, Popielarz, Duda, Nowak, Bobrowski - Lewandowski.

Olimpia: Wróbel - M. Kokoszka, Dąbrowski, Kowalski, Ratajczak - Grischok, Kryszak, Metelka, Frańczak, Dziedzic,Cieśliński oraz Sulej, Ruszkul, Białek, Domżalski, Ceglarz.

źródło: lechia.pl/gksolimpia.com
(pd / lechia.gda.pl) 21 stycznia 2012, 12:34