Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Ruch - Lech 3:0! Gol Zieńczuka

24 lutego 2012

W meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Ruch Chorzów pokonał na własnym boisku Lech Poznań aż 3:0!

Pierwszy gol padł w 14 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne gości bramkarz Krzysztof Kotorowski odbił przed siebie piłkę po strzale Arkadiusza Piecha, ale nie miał szans przy... pechowej dobitce swojego kolegi z drużyny Huberta Wołąkiewicza.

Niedługo potem lechici mogli doprowadzić do remisu, ale Artjom Rudniew huknął z woleja w słupek. W 40. minucie Ruch prowadził już 2:0. Bramkę po strzale lewą nogą z rzutu wolnego zdobył były pomocnik Lechii - Marek Zieńczuk.

W 51 minucie wynik spotkania uderzeniem z bliskiej odległości ustalił napastnik Maciej Jankowski. Po tym spotkaniu Ruch ma na koncie 33 punkty i zajmuje czwarte miejsce ww ligowej tabeli. Lech z 28 "oczkami" jest piąty.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 3:0 (2:0)
H. Wołakiewicz 14' (s), M. Zieńczuk 40', M. Jankowski 51'

Ruch: Pesković - Djokić, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski - Zieńczuk, Lisowski, Straka, Janoszka (88' Grzyb) - Jankowski (69' Abbott), Piech (90+2' Starzyński).

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak (52' Kikut), Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez - Kriwiec, Kamiński, Injac, Tonev (59' Stilić) - Ślusarski (66' Ubiparip), Rudnev.

Żółte kartki: Abbott (Ruch) oraz Henriquez, Arboleda, Injac (Lech). Czerwona kartka: Straka /po meczu za oplucie rywala/ (Ruch).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).