Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Widzew pokonany. Lechia o krok od utrzymania

28 kwietnia 2012

Zwycięstwo w Łodzi nad Widzewem Łódź bardzo przybliżyło Lechię Gdańsk do utrzymania w Ekstraklasie.

Złotą bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Abdou Razack Traore w 14 minucie. Kilka godzin później lechiści mogli kibicować Ruchowi w meczu z ŁKS-em. W Chorzowie padł remis 2:2.

Teoretycznie, nie patrząc na poniedziałkowy mecz Cracovii z Wisłą, Lechii brakuje punktu do utrzymania w dwóch meczach. Kropę nad "i" nasza drużyna może postawić już w najbliższy czwartek w meczu z Legią Warszawa.

Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
Abdou Razack Traoré 14

Widzew Łódź: Mielcarz - Bartkowski (73' Ben Radhia), Ukah, Bieniuk, Abbes, Broź, Panka, Pinheiro (46' Oziębała), Kaczmarek, Rybicki (46' Okachi), Matusiak.

Lechia Gdańsk: Małkowski - Janicki, Bąk, Madera, Hajrapetjan, Nowak, Machaj (46' Bajić), Surma, Wilk (76' Deleu), Traore, Grzelczak (79' Pietrowski).

Żółte kartki: Bieniuk, Ukah (Widzew) oraz Bąk, Traore (Lechia).
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 5800.

W 87. minucie Abdou Razack Traoré (Lechia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).
(pd / lechia.gda.pl) 28 kwietnia 2012, 20:34