Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

MPJM: Lechia z medalem! Czy złotym?

8 lipca 2012

Juniorzy młodsi Lechii Gdańsk wygrali swój drugi mecz w klubowych mistrzostwach Polski. Biało-Zieloni w sobotnie przedpołudnie pokonali Zagłębie Lubin 1:0 po bramce Kacpra Łazaja. Tym samym gdańszczanie zapewnili sobie już medal. Jakiego koloru? Zadecydują o tym mecze poniedziałkowe.

Początek pierwszej połowy to były typowe piłkarskie szachy. Biało-Zieloni odważniej zaatakowali dopiero ok. 25 minuty, lecz pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Jedyna bramka meczu padła w 53 minucie. Piłkę przechwycił Frankowski, podał do Bancera, ten do boku do Smuczyńskiego który minął trzech rywali, zagrał w pole karne, piłkę przepuścił Kugiel i Łazaj trafił do pustej bramki.

ZAGŁĘBIE LUBIN – LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:0)
Łazaj 53'

LECHIA: Jajkowski – Skibowski, Sidor, Bejrowski, Bielawski – Łazaj (57’ Malanowski), Czerwiński (50’ Bancer), Dawidowicz, Frankowski, Smuczyński (74’ Sypniewski) – Kugiel.

W drugim sobotnim spotkaniu grupy finałowej Mistrzostw Polski Stomil Olsztyn pokonał Zagłębie Lubin 1:0. Dzięki temu wynikowi Lechia stała się samodzielnym liderem grupy z kompletem sześciu punktów na koncie. Taki układ tabeli na kolejkę przed końcem turnieju oznacza, że Biało-Zieloni już teraz mogą czuć się medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Mało tego - gdańszczanie są już o krok od samego Mistrzostwa. Wystarczy, by w ostatniej kolejce turnieju zdobyli chociaż punkt w spotkaniu z Lechem Poznań, a staną na najwyższym stopniu podium.
(mik / gdansk.pl) 8 lipca 2012, 10:02