Gdańsk: poniedziałek, 17 lutego 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Wiemy kto zniszczył murawę. Szalone Informatyczki?

11 września 2012

Piłkarze Lechii Gdańsk przed sobotnim meczem z Piastem Gliwice nie będą trenować w tym tygodniu na PGE Arenie, gdyż murawa stadionu znajduje się w fatalnym stanie. Powód? Impreza korporacyjna jednego z banków, która odbyła się w miniony weekend informuje Sport.pl.
Na Kanale Youtube można znaleźć filmik prezentujący wręczenie nagród dla najlepszej drużyny. Okazała się nią ekipa "szalonych informatyczek" z banku.

ZOBACZ FILM

Dalej czytamy w Sport.pl:
Trener Lechii Bogusław Kaczmarek zaplanował na PGE Arenie dwa treningi - w środę i czwartek. Kiedy we wtorek rano przedstawiciele klubu zobaczyli w jakim stanie znajduje się boisko, plany trzeba było zweryfikować. - Żeby murawa była w jak najlepszym stanie na mecz, w tym tygodniu będziemy trenować tylko na Traugutta. Nie mamy innego wyjścia - mówi szkoleniowiec biało-zielonych.

Wszystko dlatego, że w weekend odbyła się na PGE Arenie impreza korporacyjna jednego z banków. Boisko zostało podzielone na trzy mniejsze, w poprzek wymalowane zostały nowe linie, a pracownicy banku przez kilka godzin hasali po nim w najlepsze, niektórzy w korkach z wkrętami. Efekt? W niektórych miejscach ma murawie porobiły się sporej wielkości dziury i w tej chwili nadaje się ona tylko do renowacji, co zresztą przez cały wtorek miało miejsce.

Lechia w umowie z nowym operatorem PGE Areny, którym zostało miasto (oficjalna nazwa Arena Gdańsk Operator) ma zagwarantowane dwa treningi w tygodniu. Ale ze względu na słaby stan murawy zazwyczaj piłkarze pojawiali tam się tylko raz. Przed meczem z Piastem zajęć nie będzie w ogóle.

Co na to operator? - Jeśli mamy okazję zorganizować komercyjną imprezę, a Lechia nie gra w tym czasie meczu u siebie, musimy korzystać. Klient stawia warunki kiedy chce wejść na stadion, weekend był wolny więc im go udostępniliśmy. To jest biznes, tym bardziej, że tych wolnych weekendów - odejmując porę zimową i mecze Lechii - mamy raptem dziesięć - podkreśla Borys Hymczak, prezes spółki.

Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z klasycznym konfliktem interesów. Lechia chciałaby grać i trenować na idealnej murawie, operator musi zarabiać pieniądze. Jest to niestety nie do pogodzenia, ale piłkarze biało-zielonych muszą się do tego przyzwyczaić. Jeszcze gorzej może być 30 września, kiedy Lechia podejmie Lecha Poznań trzy dni po koncercie Jennifer Lopez.
(pd / Gazeta Wyborcza) 11 września 2012, 21:05
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.101