Gdańsk: poniedziałek, 24 września 2018

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:2

15 września 2012

W meczu 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia przegrała na własnym boisku z Piastem Gliwice. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Abdou Razack Traore.
Na trybunach oprócz sympatyków Lechii (14. 420 tys. - dop.red.), pojawiła się również 100-osobowa grupka kibiców z Gliwic, którzy głośnym dopingiem wspierali swoją drużynę.

W drużynie gospodarzy od początku spotkania zagrali Hiszpan Andreu oraz Piotr Brożek. Mecz na ławce po raz kolejny rozpoczął Łukasz Surma.

W 13 minucie pierwszy strzał w tym meczu oddał Matej Izvolt, ale uderzył nad bramką strzeżoną przez Buchalika.

Kilka minut później po wrzutce Mateusza Machaja, piłka po strzale głową Rasiaka odbiła się od poprzeczki. Jednak bramka i tak nie została by uznana, ponieważ napastnik gospodarzy był na pozycji spalonej.

W 24 minucie Lechia objęła prowadzenie. Kapitalną akcją popisał się Machaj, który dograł do Traore, a ten umieścił piłkę w siatce i tym golem uradował kibiców zgromadzonych na PGE Arenie.

Po golu piłkarze zrobili kołyskę dla urodzonej kilka dni temu córki reprezentanta Burkina Faso. Odnotujmy, że był to pierwszy celny strzał Lechii w tym spotkaniu.

Gliwiczanie próbowali stworzyć zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry, ale pewnie w bramce spisywał się Michał Buchalik. Do przerwy Biało-Zieloni prowadzili 1:0 i 45 minut dzieliło ich od pierwszego zwycięstwa na PGE Arena w obecnym sezonie.

Druga połowę rozpoczęli goście, którzy dziesięć minut po wznowieniu gry doprowadzili do remisu. Strzelcem gola był Ruben"Jurado" Fernandes wykorzystując asystę Isvolta. Jednak akcja nie miała by miejsca gdyby nie głupi błąd Andruskeviciusa, któremu piłkę zabrał Zbozień.

Podopieczni Marcina Brosza chcieli pójść za ciosem i dwie minuty po tej akcji mogli wyjść, ale strzał Tomasza Podgórskiego obronił Buchalik.

W 74 minucie lechiści byli bliscy prowadzenie, ale uderzenie z trudem obronił Trela. Trzy minuty Lechia przeprowadziła szybką kontrę, ale Łukasz Surma zbyt mocno podawał do Rasiaka i piłkę przechwycił bramkarz z Gliwic.

W 86. minucie Lechię dobił Tomasz Podgórski strzelając nie do obrony. Kolejną asystę w tym spotkaniu zaliczył Izvolt. Gdańszczanie nie byli w stanie zagrozić poważnie gościom przegrywając ostatecznie 1:2.

W następnej kolejce podopieczni Bogusława Kaczmarka zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:2 (1:0)
A. Razack Traore 24' - R. Fernandes 55' T. Podgórski 86'

Lechia: Buchalik - Janicki, Bieniuk, Madera, Andruskievicius - Andreu (882' Duda), Machaj - Ricardinho (61' Nowak), Traore, Brożek (46' Surma) - Rasiak.

Piast: Trela - Zbozień, Klepczyński, Polak, Oleksy - Izvolt (90' Cicman), Matras - Fernandes (84' Sikora),Zganiacz, Podgórski - Kędziora.

żółte kartki: Bieniuk, Andruskevicius - Klepczyński, Zganiacz, Oleksy

sędzia: Paweł Raczkowski
(pd / lechia.gda.pl) 15 września 2012, 20:16

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.