Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Rezerwy Lechii pokonały Arkę. Dwa gole Grzelczaka

28 października 2012

W meczu 11. kolejki III ligi Bałtyckiej rezerwy biało-zielonych pokonały w Derbach Trójmiasta drugi zespół Arki 3:0. Spotkanie odbyło się na boisku głównym przy Traugutta.

Od początku meczu zaatakowali gdańszczanie, w składzie których zagrało kilku piłkarzy z pierwszego zespołu. Byli to m.in. Kacper Łazaj, Andreu, Michał Buchalik, Piotr Grzelczak i Krzysztof Bąk.

W 36 minucie w zamieszaniu pod bramką gości najlepiej zachował się Grzelczak, kóry strzałem po ziemi pokonał Maciej Szlagę. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Kacper Łazaj.

W drugiej połowie śmielej zaczęli atakować piłkarze Arki, ale nie zdołali pokona Buchalika. Dwanaście minut przed końcem meczu gdańszczanie podwyższyli na 3:0, a swoje drugie trafienie zaliczył Piotr Grzelczak.

Lechiści mogli wygrać wyżej, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali m.in Przemek Frankowski czy wprowadzeni po przerwie Paweł Czychowski i Sebastian Sypniewski. Mecz oglądało blisko 400 kibiców.

Po 11. kolejkach Lechia ma na swoim koncie 29 punktów i nadal zajmują 1. miejsce w tabeli.

Tomasz Unton (trener Lechii): - Mecz, który się kończy na zero z tyłu zawsze cieszy, choć Arka miała kilka szans by pokonać Michała Buchalika. Szkoda, że inne mecze Lechii w III lidze czy Młodej Ekstraklasie nie cieszą się takim zainteresowaniem wśród kibiców, bo warto popatrzeć na młodych zawodników, którzy radzą sobie coraz lepiej.

- Można powiedzieć, że pewnym krokiem zmierzamy do drugiej ligi, ale naszym głównym celem pozostaje ogrywanie młodzieży. Pomimo wsparcia z pierwszego zespołu swoją szansę dostał młody zawodnik Filip Bobowski.

Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 3:0 (2:0)
P. Grzelczak 36', 78', K. Łazaj 45'

Lechia II: Buchalik - Iwanowski, Bąk, Dawidowicz, Andriuskevicius - Grzelczak, Zyska, Andreu (46' Bobowski), Frankowski, Łazaj (60' Czychowski) - Tuszyński (63' Sypniewski).

Arka II: Szlaga - Sulewski, Haberka, Brodziński (72' R. Robakowski), Dettlaff (46' Strzelecki) - Jędrzejowski (72' Brzuzy), Czoska (72' Patok), Ziętarski, Wojowski - Słowiński - Formella.
(ssl / lechia.gda.pl) 28 października 2012, 20:40