Gdańsk: środa, 21 listopada 2018

Wygrana w Chorzowie! Debiutancki gol Łazaja

9 listopada 2012

Szóste zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie odnieśli piłkarze gdańskiej Lechii. Tym razem biało-zieloni pokonali na wyjeździe chorzowski Ruch 1:0.
Jako pierwsi groźnie zaatakowali lechiści, ale po strzale z dystansu Piotra Wiśniewskiego kapitalną interwencją popisał się Michal Pesković. Kilka minut później "Wiśnia" ponownie uderzał na bramkę Ruchu, jednak tym razem futbolówka minęła bramkę.

Z kolei podopieczni Jacka Zielińskiego nie stworzyli zbyt wielu sytuacji, głównie dzięki pewnej grze defensywy Lechii. W środku pola znakomicie radzili sobie również kapitan Łukasz Surma oraz Marcin Pietrowski.

Pierwszy strzał na bramkę gości "Niebiescy" oddali w 40 minucie, ale piłka zamiast do bramki poleciała daleko w trybuny. Do przerwy utrzymywał się remis.

Tuż po przerwie znakomitą sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Wiśniewski i Ricardinho. Niestety dla Lechii po raz kolejny skutecznie interweniował Pesković.

W 53 minucie boisko opuścił Mateusz Machaj. Jego miejsce zajął 17-letni Kacper Łazaj, który jak się później okazało został bohaterem meczu.

W 57 minucie bliski zdobycia bramki był Ruch. Jednak strzał wprowadzonego kilka sekund wcześniej Arkadiusza Piecha odbił Buchalik. Szesnaście minut przed końcem spotkania przed szansą ponownie stanął Piech, ale uderzył prosto w obrońcę.

Cztery minuty przed końcem lechiści zadali decydujący cios!. Po podaniu Deleu piłkę do pustej bramki skierował Łazaj! W doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić Filip Starzyński, ale na wysokości zadania stanął Buchalik.

Podopieczni Bogusława Kaczmarka mają na swoim koncie 18 punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli. Dla Ruchu była to pierwsza porażka na własnym sezonie.

Dodajmy, że debiut w barwach gdańskiego klubu zaliczyli Wojciech Zyska i Christopher Oualembo.

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)
K. Łazaj 86'

Ruch: Pesković - Djokić, Stawarczyk (kpt), Sadlok, Lewczuk - Smektała, Lisowski (52' Starzyński), Panka, Sultes (46' Włodyka) - Jankowski (57' Piech), Kuświk.

Lechia: Buchalik - Deleu, K. Bąk, Bieniuk, Brożek - Ricardinho (90' Zyska), Surma, Pietrowski, Wiśniewski - Machaj (53' Łazaj) - Grzelczak (77' Oualembo).

żółta kartka: Panka.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)