Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Zwycięstwo Lechii w sparingowym spotkaniu

29 listopada 2012

W czwartek Biało-Zieloni rozegrali na stadionie przy ul. Traugutta 29 mecz sparingowy z II ligową Concordią Elbląg. Lechia wygrała 2:0.

W drużynie Lechii wystąpili przede wszystkim młodzi zawodnicy. Widzieliśmy na boisku także Oualembo dla którego była to kolejna szansa aby pokazać się z dobrej strony trenerom Biało-Zielonym. 60 minut na boisku spędził testowany zawodnik John Karambiri, którego polecił Kaczmarkowi sam Razack Traore.

- Trudno jeszcze o kompleksową ocenę tego zawodnika. Na pewno ma zmysł do gry kombinacyjnej piłka mu nie przeszkadza - mówił po meczu trener Bogusław Kaczmarek.
Trzeba też pamiętać, że jest on po długiej podróży i brał udział w ciężkich treningach, więc ma prawo być trochę zmęczony. Na ostateczne wnioski przyjdzie jeszcze czas.

W pierwszej połowie spotkania Biało-Zieloni wyszli na prowadzenie po strzale głową Pawła Dawidowicza po rzucie rożnym. Druga bramka padła już po przerwie. Damian Kugiel pokonał bramkarza gości w sytuacji sam na sam.

Lechia Gdańsk – Concordia Elbląg 2:0 (1:0)
Bramki: Dawidowicz (20), Kugiel (76)

LECHIA (I połowa): Rosa – Oualembo, Iwanowski, Krause, Polakiewicz – Pisklak, Frankowski, Czerwiński, Dawidowicz, Górka – Karambiri

LECHIA (II połowa): Jajkowski – Bielawski, Bejrowski, Zbrzyzny, Przybylski – Sypniewski, Żmijewski, Kaszuba, Szamp, Preisner – Karambiri (60 Kugiel)
(seba / lechia.pl) 29 listopada 2012, 15:44