Gdańsk: środa, 17 października 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Wilk może wrócić do Lechii

7 grudnia 2012

Występujący obecnie w Lechu Poznań Jakub Wilk wraz z zakończeniem rundy jesiennej stanie się wolnym agentem. Pojawiło się już kilku zainteresowanych, ale pomocnik zapewnił, że to Lechia ma pierwszeństwo.
Trener Kolejorza Mariusz Rumak zapowiedział niedawno, że umowa z Wilkiem nie będzie przedłużona. Informacja ta od razu zwróciła uwagę trenera Lechii, gdzie pomocnik występował w ramach wypożyczenia w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Wilk pozostawił wówczas po sobie pozytywne wrażenie, zdobywając m. in. ważne bramki w meczach z Legią oraz Śląskiem.

„Rozmawiałem z Jakubem przed sezonem, on bardzo chciał zostać w Lechii, bardzo mu się tu spodobało,” mówił Bogusław Kaczmarek, cytowany przez wiadomości sportowe Sport.pl.

„Na pewno jestem zainteresowany jego osobą, to piłkarz z dużym potencjałem. Zobaczymy, czy on będzie chciał wrócić do Lechii i czy pozwolą na to nasze finanse,” dodał.

O pomyśle powrotu do Lechii pozytywnie wypowiada się także sam zawodnik. Jego usługami zainteresowane są także inne zespoły, w tym Jagiellonia Białystok. Wilk podał do wiadomości, że jest otwarty na wszystkie propozycje, ale w szczególności liczy na ofertę ze strony biało-zielonych.

„Nie ukrywam, że kiedy będę rozpatrywał poszczególne oferty, Lechia zawsze będzie miała u mnie specjalne względy. Bardzo dobrze czułem się w Gdańsku, znam chłopaków i wiem, że trener Kaczmarek widzi mnie w drużynie,” powiedział.

Pozytywnym aspektem sytuacji jest fakt, że Lechii potrzeba lewego pomocnika na dobrym poziomie, a Wilk właśnie na tej pozycji gra najchętniej. Lewe skrzydło jest słabym punktem zespołu, bowiem występujący na tej pozycji Piotr Wiśniewski albo grał kiepsko, albo nie grał wcale z powodu kontuzji.

Trener Kaczmarek wprawdzie powstałą łatał dziurę m. in. Abdou Razackiem Traore, ale ani on, ani żaden inny zastępca nie spełnił oczekiwań w pełni. Wilk wie o tych problemach, ale zapewnia, że to nie wpłynie na jego decyzję.

„Wiem, że Lechia miała kłopoty na lewej stronie pomocy, ale to absolutnie nie będzie miało wpływu na moją decyzję. Przecież nawet jeśli znajdę się w Lechii, nikt nie da mi na tacy miejsca w pierwszym składzie,” stwierdził. Pozostaje więc czekać na oficjalne podjęcie tematu przez klub. Gra warta świeczki, tym bardziej że Wilk już pokazał, że warto na niego stawiać (wygrana 1:0 z Legią).

W ostatnim meczu rundy jesiennej Lechia zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze - zakłady bukmacherskie bet365 obstawiają wygraną gospodarzy. Mecz odbędzie się 8 grudnia o 18:00.
(crow / lechia.gda.pl) 7 grudnia 2012, 08:30
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.119