Gdańsk: wtorek, 24 października 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Remis ze Śląskiem

21 kwietnia 2013

W meczu przyjaźni Lechii ze Śląskiem padł remis 1:1 mimo tego, że Lechia do 88 minuty prowadziła.
Pierwsza połowa była całkowicie pod dyktando Lechii. Biało-Zieloni byli lepsi od Śląska. Niestety nie udało się strzelić bramki. Na samym początku drugiej połowy szansę miał Ricardinho, ale piłka przeleciała obok słupka. W 53 minucie po katastrofalnym błędzie Mariana Kelemena, piłkę do Piotra Wiśniewskiego podał Paweł Buzała. "Wiśnia", który rozgrywał 100 mecz w barwach Lechii w Ekstraklasie, nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w siatce. Kolejna część meczu nie była zbyt ciekawa. Pojawiały się sytuacje podbramkowe z obu stron. Niestety w 88 minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Mili z rzutu wolnego do strzału doszedł Piotr Ćwielong. Piłka była dość łatwo, ale Bartosz Kaniecki przepuścił ją miedzy nogami. Do końca meczu wynik się nie zmienił. Dobrym prognostykiem dla Lechii jest styl gry. Również udanym pomysłem wydaje się być wystawienie Krzysztofa Bąka na pozycji defensywnego pomocnika.

ŚLĄSK WROCŁAW - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:0)
BRAMKI: 53 Wiśniewski - 88 Ćwielong
ŻÓŁTE KARTKI: Kowalczyk, Socha (Śląsk)

ŚLĄSK: Kelemen - Socha, Kowalczyk, Kokoszka, Pawelec - Kaźmierczak, Stevanović (46 Elsner) - Sobota, Mila, Patejuk (75 Gikiewicz) - Mouloungui (57 Ćwielong)

LECHIA: Kaniecki - Deleu, Janicki, Bieniuk, Brożek - Pietrowski, Bąk - Ricardinho, Wiśniewski, Buzała - Duda
(rafz / lechia.gda.pl) 21 kwietnia 2013, 23:01

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.