Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Awans do 1/8 finału Pucharu Polski

20 sierpnia 2013

Lechia Gdańsk pewnie wygrała w Tarnobrzegu.

Mecz toczył się w dość wolnym tempie. Wpływ na to miała upalna pogoda. W pierwszej połowie mecz był dość wyrównany. Siarka często straszyła Lechię po stałych fragmentach gry. Już kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Lechia objęła prowadzenie. Gola po dośrodkowaniu Piotra Grzelczaka z rzutu wolnego zdobył Jarosław Bieniuk. W 61 minucie po faulu na Patryku Tuszyńskim obrońca gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę i podyktowany został rzut karny. Z jedenastu metrów do siatki trafił Piotr Wiśniewski i było już 2:0. Do końca meczu to Biało-Zieloni prowadzili grę.

W 1/8 finału Pucharu Polski Lechia Gdańsk zagra z Wisłą w Krakowie.

SIARKA TARNOBRZEG – LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Bieniuk (49), 0:2 Wiśniewski (61-karny).
Czerwona kartka: Makowski (Siarka, 60).

SIARKA: Melon – Stępień (46 Sulkowski), Baran, Makowski, Persona - Chrabąszcz, Tunkiewicz, Truszkowski (65 Koczon), Kowalski, Wróbel (46 Ciećko) - Piątkowski.

LECHIA: Małkowski – Deleu, Bieniuk, Madera, Oualembo – Zyska, Pietrowski (72 Pazio), Wiśniewski (80 Bąk), Machaj (63 Matsui), Grzelczak – Tuszyński.
(rafz / lechia.gda.pl) 20 sierpnia 2013, 14:34